Šola s kakovostjo
Ob dnevu šole so na Osnovni šoli Davorina Jenka Cerklje prevzeli certifikat Kakovost za prihodnost vzgoje in izobraževanja.
Na Osnovni šoli Davorina Jenka v Cerkljah in njeni podružnici v Zalogu je v soboto potekal dan šole z naslovom Odnos do sebe, ljudi, živali in okolja. Ob tej priložnosti je šola kot ena prvih na Gorenjskem prevzela certifikat Kakovost za prihodnost vzgoje in izobraževanja, ki ga podeljuje Slovenski inštitut za kakovost in meroslovje. V njihov pilotni projekt se je šola s tedanjim ravnateljem Bogdanom Sušnikom skupaj s štirinajstimi drugimi slovenskimi šolami in vrtci vključila pred petimi leti. »Delavci šole in vrtca smo začutili potrebo po bolj sistematičnem izboljševanju kakovosti znotraj našega zavoda, tako na področju pretoka informacij med otroki, starši, učitelji, vzgojitelji in ostalimi delavci kot tudi na področju dokumentacije ter organiziranosti šole in vrtca. Nenehno se namreč trudimo za izboljševanje načinov poučevanja, za kvaliteto znanja, ki ga posredujemo učenkam in učencem, za čimbolj spodbudno okolje, ki omogoča razvoj vseh sposobnosti otrok v vrtcu in šoli, ter za naše medsebojne odnose,« je pojasnila sedanja ravnateljica Damijana Božič -Močnik, ki je iz rok Sonje Zavrl, predstavnice že omenjenega inštituta, prevzela certifikat. Prireditev v športni dvorani so spremljali pevski nastopi otrok, skupina pod vodstvom učitelja Steva Zuluja iz Zambije je zaplesala afriški ples, učenca albanskega rodu pa sta predstavila albansko pesem.
Pred prireditvijo so na šolah v Cerkljah in Zalogu potekale številne delavnice na temo dneva šole. Učenci so se spoznavali ples, čebelarstvo, oblikovanje kovin, peko kruha, oskrbo konj, ravnanje s psom, pilates, zelišča, mesojede rastline, arheologijo, glasbila, petje, izdelovali so nakit, obiskali so jih veterinar, lovec, slikar … Z delavnicami, ki so jih sooblikovali domačini, so želeli pokriti čim več različnih interesov učencev, je poudarila ravnateljica. Petošolec Žiga Fujan si je izbral delavnico Nevidno postane vidno: »Z mikroskopom smo gledali mušja krila, vodo, alge, liste … in ugotavljali, iz česa so sestavljeni. Takšne stvari me zelo zanimajo, mikroskop imam tudi doma. Mogoče bom postal biolog.« Osmošolka Janja Podlogar je spoznala osnove baseballa: »Zame je bilo to nekaj povsem novega, delavnica je bila zelo zanimiva.« Melita Kropivnik, prav tako iz osmega razreda, si je izbrala klekljarsko delavnico: »Klekljati se učim leto dni, pri tem pa moraš biti potrpežljiv, vztrajen in zelo natančen.«