Kronika tedna
Opomin celjskemu županu
Bojanu Šrotu, ki so ga Celjani na lokalnih volitvah znova izvolili za svojega župana, je Okrajno sodišče v Celju izreklo sodni opomin zaradi povzročitve lahke telesne poškodbe. Celjski črkoslikar Ladislav Perčič je namreč proti županu vložil zasebni obtožni predlog, ker naj bi mu z udarcem poškodoval bobnič v ušesu, potem ko sta se leta 2007 sprla v trgovini. Šrot bo moral poravnati tudi sodne stroške v višini 581 evrov in sodno takso. Šrot sicer krivde ne priznava. Kot je pojasnil sodišču, je pri blagajni trgovine zagledal Perčiča, ki ga je začel žaliti. Ko je Perčič prišel do blagajne, naj bi ta župana po daljši izmenjavi žalitev brcnil v nogo. Šrot trdi, da je Perčiča le odrinil, drugega fizičnega kontakta pa med njima ni bilo. Perčič je po drugi strani zatrjeval, da ga je župan prvi udaril, ni pa se mogel spomniti, ali je Šrota res brcnil. Zdravniško pomoč zaradi domnevne poškodbe bobniča je sicer Perčič poiskal dva tedna po dogodku.
Obsojen zaradi obrekovanja sodnika
Ljubljansko sodišče je na pogojno kazen obsodilo 60-letnega Prekmurca Filipa Muhiča, ker je obrekoval in razžalil 70-letnega murskosoboškega sodnika Jožefa Casarja. V oddaji Preverjeno je namreč februarja lani izjavil, da je Casarja pred približno petnajstimi leti podkupil z dva tisoč avstrijskimi šilingi in petsto nemškimi markami, sodnik pa naj bi mu za protiuslugo obljubil, da bo njegov sodni primer zastaral, a je na koncu pravdo zaradi večjega dolga vseeno izgubil. Kasneje je 60-letni Prekmurec protestiral tudi pred murskosoboškim sodiščem in razstavil plakate, na katerih je Casarju znova očital podkupljivost, označil pa ga je tudi za zlikovca in alkoholika. Sodišče je ocenilo, da je s tem posegel v sodnikovo čast in dobro ime ter ga razžalil kot uradno osebo. Muhič je bil zaradi podobnih obdolžitev in izsiljevanja sodnika Casarja v preteklosti že pogojno obsojen.
Minuli teden trije mrtvi
Minuli teden (od 18. do 24. oktobra) so v prometnih nesrečah na slovenskih cestah umrle tri osebe, so sporočili z Generalne policijske uprave. Gorenjski policisti so v tem obdobju obravnavali 21 prometnih nesreč, v katerih je bilo sedem oseb lažje, ena pa huje ranjena. Zaradi vožnje pod vplivom alkohola so na Gorenjskem do streznitve pridržali kar trinajst voznikov. Letos so slovenske ceste terjale 113 smrtnih žrtev (lani 151). Na Gorenjskem je v prometnih nesrečah umrlo 14 oseb, v enakem obdobju lani pa 21.