Poziv k vračilu nezakonito zaračunanih provizij

Ljubljana – Nova Ljubljanska banka, Nova kreditna banka Maribor, Abanka Vipa in Banka Celje so februarja 2006 na isti dan v enakem znesku uvedle nadomestilo za dvig gotovine na bankomatu druge banke. Urad za varstvo konkurence je ob javnem pozivanju Zveze potrošnikov Slovenije k ukrepanju proti bančnemu kartelu začel postopek presoje kršitve zakonodaje o varstvu konkurence in februarja 2007 izdal odločbo o prepovedanem usklajenem ravnanju bank. Potem ko so banke za pritožbo uporabile vsa pravna sredstva, je odločba po odločitvi vrhovnega sodišča letos postala pravnomočna, s tem pa so potrošniki, komitenti teh bank v letu 2006, postali upravičeni do povračila 80 tolarjev oz. 33 centov nadomestila za dvig gotovine na bankomatih druge banke ter še do izplačila zamudnih obresti. Ker banke svojim strankam doslej še niso povrnile denarja niti jih niso obvestile o tem, kako ga nameravajo vrniti, je Zveza potrošnikov Slovenije pred kratkim pozvala predsednike uprav in nadzornih svetov bank ter ministra za finance, naj zagotovijo, da bodo banke komitentom takoj vrnile denar, ki so jim ga nezakonito zaračunale. Kot ugotavljajo v zvezi potrošnikov, je bančni kartel pri uvajanju bankomatskih provizij le manjši del širšega problema podražitev v plačilnem prometu v Sloveniji.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / / 14:34

Nedeljsko delo trgovcev na ustavnem sodišču

Kranj – Člani Trgovinske zbornice Slovenije so na ustavno sodišče naslovili pobudo za presojo ustavnosti in zakonitosti vladnega odloka, ki določa obratovalni čas prodajaln. V zbornici so namreč pr...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Čezmejno sodelovanje gasilcev

Podnart - Na nedavnem prevzemu novega gasilskega vozila v Podnartu so sodelovali tudi gasilci iz Sel-Borovnice na Koroškem, ki so prišli v Podnart skupaj z županom Sel Engelberto...

Prosti čas / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Le še streljaj od albuma

Ansambel Veseli Gorenjci je tudi minulo nedeljo, ko je razveseljeval obiskovalce na zaključku Čipkarskih dni v Železnikih, dokazal, da si je nadel pravo ime.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Prvi častni občan je Stanko Košir

Najvišje občinsko priznanje - naziv častni občan bo prejel Stanko Košir iz Gozd-Martuljka za ohranjanje izročila Rut.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Je edina možnost zdravnik iz tujine?

Vodja zdravstvenega doma Janko Kersnik dvomi, da bodo v Kranjski Gori dobili tretjega zdravnika.

Splošno / sobota, 28. julij 2007 / 07:00

Na olimpijadi pred skoraj 60 leti

Karel Klančnik, rojen Mojstrančan, je eden tistih, ki je močno zaznamoval zgodovino razvoja skakalnega športa v Gornjesavski dolini.