Gospodar Gregor in žena Monika v novi trgovini s ponudbo ekoloških pridelkov in izdelkov (Foto: Tina Dokl)

Trgovina z ekološko hrano

Na ekološki kmetiji Šlibar v Kovorju so odprli prodajalno ekoloških pridelkov in izdelkov.

Kovor – Na Šlibarjevi kmetiji, po domače se reče pr' Snarju, so v nedeljo v okviru mednarodnega dneva odprtih vrat na ekoloških kmetijah tudi dejansko odprli nova vrata – vrata ekološke trgovine, ki so jo uredili v prizidku nove hiše. V trgovini, ki je odprta trikrat na teden – ob torkih, petkih in sobotah, ponujajo ekološke pridelke in izdelke z lastne in deloma tudi z okoliških ekoloških kmetij. Še naprej jih bodo prodajali tudi neposredno doma na kmetiji, na ekoloških tržnicah v Naklem, v Kranju in na Bledu ter v nekaterih specializiranih prodajalnah. Do spomladi bodo uredili še prostor za skupine obiskovalcev, radi pa bi tudi prestavili hlev na drugo lokacijo, kjer bi v skladu z evropsko zahtevo lahko poskrbeli za prosto rejo živine.

Kot je povedal gospodar Gregor Šlibar, na kmetiji že devet let kmetujejo ekološko. Obdelujejo osemnajst hektarjev lastnih in najetih kmetijskih zemljišč in gospodarijo z dvajsetimi hektarji gozda. Ukvarjajo se s poljedelstvom, živinorejo in sadjarstvom. Redijo okoli dvajset goved, od petdeset do osemdeset kokoši nesnic, tri prašiče … Od žit pridelujejo piro, pšenico, ječmen, proso, ajdo in koruzo, od okopavin krompir in zelenjavo, v njihovi ponudbi so tudi šparglji. V okviru dopolnilne dejavnosti meljejo žito v moko, pečejo kruh, žemlje in pecivo ter kisajo zelje. Del sadja, pridelanega v travniškem sadovnjaku, prodajo kot sveže sadje, preostalo porabijo za suho sadje, sokove, marmelade, žganje in likerje. Pripravljajo tudi naravoslovne dneve za učence.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / nedelja, 22. junij 2008 / 07:00

Kobila Pika žrebila dvojčka

Kobila Pika je na Šobrlovi kmetiji na Poljšici pri Gorjah povrgla dvojčka. Pri kobilah je to tako redek pojav, kot pri kravah trojčki.

Objavljeno na isti dan


Jesenice / ponedeljek, 24. oktober 2011 / 07:00

Žalne komemoracije

Združenje borcev za vrednote NOB Jesenice obvešča, da bodo spominske slovesnosti ob dnevu spomina na mrtve: občina Jesenice: Planina pod Golico: torek, 1. novembra, ob 15. uri pri spomenik...

Gospodarstvo / ponedeljek, 24. oktober 2011 / 07:00

Kozača uspešno vzgojila mladiča

Radovljica - V okviru aktivnosti za ohranitev biotske pestrosti na Jelovici Zavod RS za varstvo narave zadnji dve leti spremlja zasedenost gnezdilnic, ki so jih postavili za dve...

Zanimivosti / ponedeljek, 24. oktober 2011 / 07:00

Babice in dedki za računalnikom

Odziv na izvedbo projekta Simbioz@ e-pismena Slovenija je zelo dober.

Gospodarstvo / ponedeljek, 24. oktober 2011 / 07:00

Pri krompirju ne bo zaslužka

Krompir je letos dobro obrodil, vendar zaslužka ne bo, saj trenutna odkupna cena pokriva le približno polovico pridelovalnih stroškov.

Kranjska Gora / ponedeljek, 24. oktober 2011 / 07:00

Za wellness center le ena ponudba

Kranjska Gora - Na razpis Slovenskih železnic, s katerim so iskali zasebnega partnerja za projekt prenove Železniškega doma v Kranjski Gori, je prispela le vloga Term Olimia. SŽ...