Gospodar Gregor in žena Monika v novi trgovini s ponudbo ekoloških pridelkov in izdelkov (Foto: Tina Dokl)

Trgovina z ekološko hrano

Na ekološki kmetiji Šlibar v Kovorju so odprli prodajalno ekoloških pridelkov in izdelkov.

Kovor – Na Šlibarjevi kmetiji, po domače se reče pr' Snarju, so v nedeljo v okviru mednarodnega dneva odprtih vrat na ekoloških kmetijah tudi dejansko odprli nova vrata – vrata ekološke trgovine, ki so jo uredili v prizidku nove hiše. V trgovini, ki je odprta trikrat na teden – ob torkih, petkih in sobotah, ponujajo ekološke pridelke in izdelke z lastne in deloma tudi z okoliških ekoloških kmetij. Še naprej jih bodo prodajali tudi neposredno doma na kmetiji, na ekoloških tržnicah v Naklem, v Kranju in na Bledu ter v nekaterih specializiranih prodajalnah. Do spomladi bodo uredili še prostor za skupine obiskovalcev, radi pa bi tudi prestavili hlev na drugo lokacijo, kjer bi v skladu z evropsko zahtevo lahko poskrbeli za prosto rejo živine.

Kot je povedal gospodar Gregor Šlibar, na kmetiji že devet let kmetujejo ekološko. Obdelujejo osemnajst hektarjev lastnih in najetih kmetijskih zemljišč in gospodarijo z dvajsetimi hektarji gozda. Ukvarjajo se s poljedelstvom, živinorejo in sadjarstvom. Redijo okoli dvajset goved, od petdeset do osemdeset kokoši nesnic, tri prašiče … Od žit pridelujejo piro, pšenico, ječmen, proso, ajdo in koruzo, od okopavin krompir in zelenjavo, v njihovi ponudbi so tudi šparglji. V okviru dopolnilne dejavnosti meljejo žito v moko, pečejo kruh, žemlje in pecivo ter kisajo zelje. Del sadja, pridelanega v travniškem sadovnjaku, prodajo kot sveže sadje, preostalo porabijo za suho sadje, sokove, marmelade, žganje in likerje. Pripravljajo tudi naravoslovne dneve za učence.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šenčur / / 07:00

Po čem bo odslej kanalizacija?

V Šenčurju razmišljajo, kako rešiti problem, ki so ga povzročili neplačniki obvezne priključnine na kanalizacijsko omrežje v Šenčurju in Srednji vasi.

Objavljeno na isti dan


Kronika / petek, 6. september 2013 / 13:00

Na cestah ugasnili dve življenji

V prometni nesreči v Letencah pri Golniku se je smrtno ponesrečil kolesar, v Zadobju pri Gorenji vasi pa traktorist.

Šport / petek, 6. september 2013 / 22:46

Dejan Gantar drugi v Kranju

Kranj - Minuli vikend je v Kranju potekal 2. odprti bow­ling turnir. Udeležba je bila tokrat tudi mednarodna, saj so poleg najboljših slovenskih tekmovalcev nastopili tudi igralci iz Italije in Hrv...

Radovljica / petek, 6. september 2013 / 10:00

Trinajsti Langusovi dnevi

Kamna Gorica - Čeprav so se tradicionalni Langusovi dnevi uradno začeli že prejšnjo nedeljo s koncertom mladega violinista Felipeja Kopušarja, se bo glavnina prireditev ob krajevnem prazni...

Razvedrilo / petek, 6. september 2013 / 16:00

Eksploziven Men's Night v Cineplexxu z ogledom filma 2 NA MUHI

Poletje se počasi izteka, a brez skrbi, še bo vroče, še posebej v Cineplexx kinematografih, 12. septembra 2013 ob 20. uri, na eksplozivnem moškem večeru s ogledom akcijskega filma 2 na muhi (2 Guns)!

Cerklje na Gorenjskem / petek, 6. september 2013 / 15:23

Alpinisti v Himalajo

Zgornji Brnik - V nedeljo se bo z letališča Jožeta Pučnika na pot podala alpinistična odprava Planinske zveze Slovenije, ki jo sestavljajo člani slovenske mladinske alpinistične reprezenta...