Ansambel Galop je z nastopom na Ptujskem festivalu zelo zadovoljen. (Foto: Boštjan Avsec)

Galop uspešen na Ptuju

Na 41. Ptujskem festivalu je občinstvo tretje mesto dodelilo mlademu ansamblu Galop iz Kamnika.

Med enajstimi ansambli na 41. festivalu narodnozabavne glasbe Ptuj 2010, ki je potekal prejšnji petek, je Gorenjsko zastopal samo ansambel Galop iz Tunjic pri Kamniku. Predstavil se je z valčkom Jesen in polko Kaj bo z našo pokojnino?, očitno uspešno, saj mu je občinstvo na prireditvi dodelilo tretje mesto. »Veseli smo, da nam je toliko obiskovalcev namenilo svoj glas. Seveda je za tako mlad ansambel, kot smo mi, velik uspeh že sama uvrstitev na tako ugleden festival,« je bil zadovoljen pevec Matej Omovšek. Pred tem so namreč uspešno prestali predizbor v Preddvoru, kjer je bila konkurenca huda, poleg tega pa so tam osvojili naslov najbolj všečnega ansambla po mnenju občinstva.

Ansambel Galop je nastal pred dobrima dvema letoma, poleg Mateja pa ga sestavljajo še Robert Osolnik (harmonika), Aleš Vinšek (bas, bariton), Damjan Krmavnar (kitara, vokal) in Nina Uršič (vokal). »Vsi smo že od malih nog ljubitelji narodnozabavne glasbe, lahko bi rekli, da nam je bila položena že v zibelko, saj so bili tudi naši bližnji vsak na svoj način povezani z domačo glasbo,« pojasnjuje Matej. Festivalski uspehi jim niso tuji. Na lanskem festivalu narodnozabavne glasbe v Lučah so s prvo skladbo, predstavitveno polko Galop, osvojili prvo nagrado strokovne komisije, kar jim je dalo velik zagon in potrditev, da so na pravi poti, valček Mar je še upanje pa jim je letos prinesel drugo nagrado strokovne komisije na festivalu Odmev z Boča. Septembra jih čaka še festival v Cerkvenjaku.

»Zaenkrat imamo štiri lastne skladbe, nove pa so v nastajanju in komaj čakamo, da jih predstavimo poslušalcem. Kot vsak drug ansambel si tudi mi želimo izdati svoj CD. Radi bi ustvarjali kvalitetno domačo glasbo, z njo razveseljevali ljudi dobre volje po Sloveniji, upamo pa tudi na še več dobrih nastopov na festivalih,« o načrtih ansambla pravi Matej. Njihovi vzorniki so Avseniki ter trio zasedbe s pevcem in pevko, kot so Miheliči, Ansambel Braneta Klavžarja, Ansambel Petra Finka, Vrisk … »Na veselicah tudi največ igramo melodije teh ansamblov,« je dodal. Na veselicah opažajo vse generacije, veliko je mladih. »Ker smo tudi mi mladi, nas je mladina vzela za svoje. Zelo smo veseli, da se v zadnjem času vse bolj zateka k slovenski domači glasbi.« In zakaj so si nadeli ime Galop? »Ime ponazarja temperament, poskočnost in pozitivno energijo. Takšni skušamo biti tudi mi in to prenesti med ljudi,« je odvrnil Matej.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / sreda, 24. junij 2020 / 14:33

Praznujemo dan državnosti

V četrtek, 25. junija, praznujemo dan državnosti. Osrednja državna proslava bo na predvečer praznika na Kongresnem trgu v Ljubljani, slovesnosti bodo tudi v več slovenskih krajih.

Objavljeno na isti dan


Rekreacija / torek, 20. oktober 2020 / 17:49

Letošnji Tek štirih mostov odpovedali

Škofja Loka – Tek štirih mostov v deveti izvedbi bi moral po prvotnem načrtu v Škofji Loki potekati v junija. Najprej so ga prestavili na 14. november, pred dnevi pa izvedbo letos odpovedali. »Klju...

Kranj / torek, 20. oktober 2020 / 17:48

Vunškova ni dobila podpore za direktorico

Kranj – Na sredini seji so kranjski mestni svetniki govorili tudi o novi direktorici Mestne knjižnice Kranj, nato pa niso izglasovali soglasja k imenovanju Maje Vunšek. Pretehtala je namreč navedba...

Razvedrilo / torek, 20. oktober 2020 / 17:47

Dve različni okusni gorenjski izkušnji

Teden restavracij je bil letos med 9. in 18. oktobrom, seveda ob upoštevanju priporočil in uredb NIJZ. Žal ga gorenjski gostinci niso mogli izpeljati do konca, vanj je namreč posegla novonastala situa...

Kronika / torek, 20. oktober 2020 / 17:43

Na Zgornjem Brniku umrla voznica avtomobila

Na gorenjskih cestah je letos umrlo že deset oseb.

Gorenjska / torek, 20. oktober 2020 / 15:08

Največ novih okužb v Kranju, Domžalah in na Jesenicah

Kranj – V ponedeljek so največ novih okužb na Gorenjskem ponovno zabeležili v Kranju, in sicer 44. V Domžalah so potrdili 34 novih okužb, na Jesenicah 28, v Škofji Loki 26, v Železnikih 15, Cerklja...