Naši košarkarji so v četrtek odpotovali proti Turčiji, kjer jih že danes čaka obračun z ekipo Tunizije, v nedeljo se bodo pomerili z ZDA, v ponedeljek pa s Hrvati. (Foto: Tina Dokl)

Z Gorenjskega v Turčijo

Naši košarkarji so v četrtek odpotovali na svetovno prvenstvo v Turčiji, prvi obračun pa jih čaka danes, ko se bodo pomerili z ekipo Tunizije.

Brnik – Zadnje priprave na svetovno košarkarsko prvenstvo, ki se danes začenja v Turčiji, je naša reprezentanca minule dni opravila v Kranjski Gori, v četrtek dopoldne pa so se varovanci selektorja Memija Bečiroviča z brniškega letališča odpravili proti Turčiji. »Rad bi se zahvalil fantom za 43 dni garanja in na hektolitre prelitega znoja. Prepričan sem, da bodo v Turčiji prikazali kvalitetno igro in da bodo temu primerni tudi rezultati,« je na priložnostni tiskovni konferenci pred odhodom povedal generalni sekretar Košarkarske zveze Iztok Rems, ki je, tako kot reprezentantje, vesel, da v Turčijo v prihodnjih dneh potuje tudi več kot tri tisoč naših navijačev.

»Vzdušje v ekipi je bilo ves čas delovno in ocenjujem, da smo na prvenstvo dobro pripravljeni. Naš cilj je, da se uvrstimo v osmino tekmovanja, naprej pa bodo odločale malenkosti, dnevna forma in seveda nasprotniki,« je povedal selektor Memi Bečirovič.

Tudi košarkarji so bili pred odhodom dobro in borbeno razpoloženi. »Želim si, da se izkažemo že na prvi tekmi proti Tuniziji, kar bi nam vsem veliko pomenilo. Seveda si vsi skupaj želimo vsaj osmino, jaz osebno pa tudi četrtino finala. Vsekakor bom vesel, če se bomo izkazali z borbeno igro in tako bomo lahko tudi veliko dosegli,« je pred odhodom povedal gorenjski reprezentant s Kranjske Gore Miha Zupan.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / sreda, 24. junij 2020 / 23:49

Praznik športa

Državni zbor je sprejel odločitev, da si svoj dan zasluži tudi slovenski šport.

Objavljeno na isti dan


Šport / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Baltič ni več trener blejskih odbojkarjev

Iz vodstva moštva ACH Volley so danes sporočili, da so prekinili sodelovanje z dosedanjim glavnim trenerjem ekipe Dragutinom Baltičem.

GG Plus / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Po gradu smo se otroci vozili s kolesi

Franc Kersnik z Brda pri Lukovici, najstarejši še živeči vnuk pisatelja Janka Kersnika in lastnik gradu Brdo, jutri praznuje svoj devetdeseti rojstni dan.

GG Plus / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Ni se nam več treba boriti golih rok

Obrambni minister Karl Erjavec te dni v okviru predsedovanja Slovenije Evropski uniji na Brdu gosti kolege ministre evropskih držav.

Splošno / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Vprašanja in pobude

(Iz gradiva za sejo občinskega sveta)

GG Plus / petek, 22. februar 2008 / 07:00

Tako na Kosovu kot na Koroškem

Zdi se, da si v tem težkem času za Srbe med Slovenci skoraj nihče ne postavlja vprašanja (vsaj na glas ne), ki je več kot na mestu: jim lahko ob izgubi Kosova pomagamo še drugače, kot da jim (s figo v...