Irena Avbelj (Foto: arhiv GG)

Irena Avbelj ne popušča

Slovenskim padalcem v Italiji ni šlo vse po načrtih, a se domov vseeno vračajo z eno zmago.

Belluno - V letošnji sezoni imajo prireditelji padalskih tekem za točke svetovnega pokala v skokih na cilj obilo sreče z vremenom, saj so na prav vseh štirih prizoriščih, na Hrvaškem, v Lescah, Nemčiji in minuli konec tedna v Bellunu, tekmovanje izpeljali v celoti, z osmimi opravljenimi serijami. To padalcem veliko pomeni, saj na ta način lahko izboljšajo ali pokvarijo svoje dosežke, kar je tokrat veljalo tudi za slovenske predstavnike, z izjemo Irene Avbelj. Obe ekipi, Elan in Ptuj, sta namreč skakali pod pričakovanji in se na koncu uvrstili na osmo in devetnajsto mesto. Predvsem ekipa Elan, v postavi Gorazd Lah, Roman Karun, Uroš Ban, Borut Erjavec in Irena Avbelj, je bila po petih serijah precej slabe volje, saj so si nabrali toliko kazenskih centimetrov, kolikor jih ponavadi zberejo po vseh osmih skokih, v zadnjih treh pa so se le zbrali, pokazali svojo pravo vrednost in se na koncu uvrstili na osmo mesto. Resda so naši v Italiji nastopili v nekoliko spremenjeni postavi, doma sta zavoljo družinskih obveznosti ostala Senad Salkič in Domen Vodišek, toda 50 centimetrov doseženih v treh serijah je za naše padalce vsekakor veliko preveč. Edina zelo svetla točka med našimi je bila Irena Avbelj, ki je s svojo mirnostjo in izkušnjami opravila svoje pri ekipni uvrstitvi, kot piko na i dobrim skokom pa je dodala še zmago v močni ženski konkurenci. »Pred tekmovanjem sem bila vesela, da sem se uvrstila v to ekipo. Seveda se ni vse končalo po naših željah, saj se nam pozna, da imamo za seboj premalo trening skokov in tudi forma po svetovnem vojaškem prvenstvu je nekoliko padla. Kljub temu sem prepričana, da se bodo fantje zbrali in da bodo na svetovnem prvenstvu pravi. Tokrat se je poznala tudi menjava v ekipi, sama sem se v njej dobro počutila, zato sem se skupaj z njimi veselila dobrih skokov, bila pa sem tudi slabe volje zavoljo slabših skokov,« je vtise po tekmovanju v Bellunu strnila Irena Avbelj. Našim padalcem se je tokrat zagotovo poznalo, da so letos opravili precej manj trening skokov kot običajno, zato tudi takšen rezultat. A glede na to, da najpomembnejše letošnje tekmovanje šele prihaja, svetovno prvenstvo v Črni gori, ki se začne konec meseca avgusta, imajo naši na voljo še dovolj časa za ustrezno pripravo na srečanje najboljših moštev na svetu. V Nikšiću bodo Slovenci namreč branili naslov svetovnih prvakov, vmes pa bodo sodelovali še na peti tekmi za svetovni pokal, ki jo bo gostil avstrijski Thalgau.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / sreda, 24. junij 2020 / 11:08

V Sloveniji v torek sedem novih okužb s koronavirusom

Ljubljana – V torek so v Sloveniji ob 1222 testiranjih potrdili sedem okužb z novim koronavirusom. Zaradi covida-19 v torek ni bilo novih smrti. Bolnišnično oskrbo je potrebovalo sedem bol...

Objavljeno na isti dan


Splošno / petek, 23. februar 2007 / 06:00

Kdaj tekaški mostovi

Ker niso dobili soglasja dveh lastnikov zemljišč, je v vodo padla sponzorska ponudba za gradnjo mostu v Ratečah.

Splošno / petek, 23. februar 2007 / 06:00

Župan bo dobil novo vozilo

Na proračun občinski svetniki niso imeli bistvenih pripomb, še najdlje se je pri komentiranju proračunskih postavk zadržal Robert Plavčak. Med drugim je ugotovil, da so stroški za župana niz...

Splošno / petek, 23. februar 2007 / 06:00

Več proračunskega denarja kot lani

Občina Kranjska Gora ima letos v proračunu na voljo več denarja kot lani.

Splošno / petek, 23. februar 2007 / 06:00

Deklice bodo cepili proti raku na materničnem vratu

Občina Kranjska Gora se je pridružila nekaterih drugim občinam v Sloveniji, ki bodo iz občinskega proračuna plačale preventivno cepljenje deklic proti raku na materničnem vratu. Po podat...

Splošno / petek, 23. februar 2007 / 06:00

Zelena luč za razvoj turizma v Mojstrani

Tako projekt gradnje turističnega objekta ob vznožju smučišča kot obnove hotela Triglav sta dobila potrebno soglasje.