Še vedno vsak na svojem bregu
Na spor med Aeroklubom in ALC se je odzvalo tudi Društvo za varstvo proti hrupu in širitvi letališča Lesce.
Lesce – Zapletom v zvezi z delovanjem pred nedavnim odprtega leškega letališča ni videti konca. Na vse bolj zaostrujoči se spor med vodstvom javnega zavoda Alpski letalski center in člani domačega Aerokluba se je z javnim pismom odzvalo tudi Društvo za varstvo proti širitvi in hrupu letališča Lesce. Naj spomnimo, da je dvanajst letal, ki so prek javnega zavoda v lasti občine Radovljica, upravljajo pa jih člani Aerokluba ALC, še vedno na tleh, ker direktor ALC Pavel Škofic ne dovoli njihove registracije, dokler z letalci ni podpisana pogodba, ki bi urejala medsebojna razmerja.
A do te je, kot kaže, še daleč. Tista, ki jo je v podpis pripravil javni zavod ALC, je za društvo nesprejemljiva, čeprav so se o vsebini pogajali že od lanske jeseni. Člani društva Škoficu očitajo, da pospešeno uničuje letališče, ki ga s skupino zasebnikov želi privatizirati, da je samovoljno prepovedal letenje jadralnih letal in onemogočil panoramske lete.
Škofic na drugi strani trdi, da si nekaj članov aerokluba želi obdržati nekdanje privilegije in da bo podpisal izključno takšno pogodbo, ki bo zakonita in pravična. Zanimivo je, da se z Škoficem tokrat strinjajo njegovi donedavni nasprotniki, Društvo za varstvo pred hrupom in širitvijo letališča Lesce, ki v izjavi za javnost trdijo, da je po njihovih informacijah, ki naj bi prihajale prav iz vrst Aerokluba, »trenutno vodstvo Aerokluba in nekaj njihovih sodelavcev spravljalo zaslužek iz dejavnosti v lastni žep«. Opozarjajo pa tudi, da se je po junijskem odprtju nove vzletno-pristajalne steze že povečal hrup tudi južno od avtoceste, čeprav člani domačega Aerokluba ne morejo leteti. Prepričani so, da na letališču vlada kaos, in zato pričakujejo večje število nesreč. Obenem pa opozarjajo, da bodo »ob neupoštevanju zakonodaje, kar bi se zgodilo, če se Aeroklubu odda družbeno premoženje pod ceno, takoj vložili kazensko ovadbo«.