Sredi noči padel prek prepada
Upokojeni zdravnik Tine Velikonja, ki se je v soboto zvečer upehal na Slovenski poti na Vršiču, je med čakanjem na pomoč gorskih reševalcev nesrečno padel v prepad.
Vršič – Pri vračanju s Prisojnika je v soboto zvečer opešal 81-letni planinec iz Ljubljane. Med čakanjem na pomoč kranjskogorskih reševalcev je sredi noči zdrsnil s poti in padel v prepad. Zaradi hudih ran je umrl na kraju nesreče, so včeraj sporočili s Policijske uprave Kranj. Kmalu se je razvedelo, da je na Vršiču umrl upokojeni zdravnik Tine Velikonja, ki ga javnost najbolj pozna po njegovi kritiki zaradi alternativnega zdravljenja bolezni nekdanjega predsednika republike Janeza Drnovška in sedanjega evropskega poslanca Lojzeta Peterleta. V slovenskih gorah je umrlo že devetnajst planincev, lani v vsem letu 24.
V soboto ob 8.30 sta se 81-letni Tine Velikonja in 32-letni državljan ZDA napotila iz Tičarjevega doma na Vršiču proti Zadnjemu oknu. Ker do 18.30 nista dosegla vrha Prisojnika, sta se obrnila in se po južni Slovenski poti začela vračati proti Tičarjevemu domu. Po približno treh urah hoje je Velikonja pričel pešati, zato je zaradi varnosti raje ostal na poti, mlajši planinec pa je odhitel po pomoč v Tičarjev dom.
V Regionalnem centru za obveščanje v Kranju so obvestilo o upehanem planincu, ki je obstal na Slovenski poti, prejeli nekaj pred 23. uro. Gorski reševalci iz Kranjske Gore so se takoj podali v njegovo reševanje. Približno pol ure po polnoči so iz smeri Prisojnika zaslišali krik moškega, ki je zatem utihnil. Naknadno so ugotovili, da je tedaj Ljubljančan zdrsnil po pobočju in padel v prepad, kjer je zaradi hudih ran takoj umrl. Pokojnika so v nedeljo zjutraj s helikopterjem Slovenske vojske pripeljali v dolino.
Minuli konec tedna so se sicer nesreče v gorah kar vrstile, saj je morala dežurna posadka helikopterja Slovenske vojske na Brniku od petka do nedelje kar osemkrat poleteti na pomoč ponesrečenim planincem. Posredovala je pri reševanju poškodovanih z doma na Kredarici, s Praga, s Prehodavcev pri Triglavskih jezerih, s Prisojnika, s Svetega Jakoba nad Preddvorom, z Vrteške planine, z Gamsovega skeleta in s Kobariškega stola.