Teja Gregorin in Klemen Bauer sta trenutno z drugimi člani reprezentance na osemdnevnih pripravah na Pokljuki.

Na Faka ne čakajo več

Slovenski biatlonci so na skupnih pripravah na Pokljuki. V ekipi za zdaj ni večjih sprememb. Za zamenjavo potnega lista se očitno ni odločil Hrvat Jakov Fak.

Kranj – Novica je pravzaprav pričakovana. Hrvaški biatlonec Jakov Fak, bronast z letošnjih olimpijskih iger, Zboru za biatlon ni sporočil svoje odločitve o tem, ali bo tekmoval za Slovenijo. »Vodstvo Zbora za biatlon mu je postavilo rok, da mora svojo odločitev sporočiti do 12. junija. Odgovora še vedno ni, zato smatramo, da se za ta korak ni odločil in za nas je zgodba končana. Povedali smo mu, da bi imel razmere, kot jih imajo drugi člani reprezentance, in jasno smo mu tudi povedali, da vmesne poti ni. To pomeni, da kot drugi gostje lahko še pride na trening na Pokljuko, ne bo pa deležen storitev trenerja slovenske reprezentance in druge ekipe, kot jih je bil doslej,« je povedal Tomaž Šušteršič, predstavnik za stike z javnostjo slovenske biatlonske reprezentance.

V reprezentanci večjih sprememb za zdaj ni. Tako kot tudi lani se v tem delu sezone z ekipo ne pripravlja Dijana Ravnikar. Ni skrivnost, da razmišlja, ali bo sploh še nadaljevala kariero. Trenerja ostajata Uroš Velepec in Tomaš Kos, ki vodita združeno žensko in moško ekipo in bosta še tesneje sodelovala. Priprave na novo sezono so biatlonci začeli 3. maja. »Od lanskega leta nismo veliko spreminjali sistema priprave. Malce kasneje se bo začelo delati na intenzivnosti, saj bo svetovno prvenstvo mesec kasneje, kot so bile v prejšnji zimi olimpijske igre. Tekmovalci imajo še rezerve, kar vliva optimizem. Je še veliko stvari, ki se jih da izboljšati,« je pojasnil trener Uroš Velepec.

Biatlonci so od ponedeljka na pripravah na Pokljuki, kjer bodo ostali do prihodnje srede, nato pa jih čaka nekaj aktivnega odmora. »Zaključujemo prvo fazo priprav. Veliko treninga je bilo na kolesu pa pohodov, krosa, treninga splošne moči, streljali pa smo predvsem v mirovanju. Počasi se bo začel strelski trening tudi pod obremenitvami. Za zdaj vse poteka po načrtu,« je dejal Klemen Bauer, naš najboljši biatlonec v pretekli zimi, ki je v nedeljo dirkal na kolesarskem maratonu Alpe Scott, dopust v drugi polovici julija pa bo izkoristil za potovanje proti jugu: v Črno goro in Srbijo. Z dosedanjim potekom priprav je zadovoljna tudi Teja Gregorin: »Mislim, da kar v redu nabiramo kondicijo. Pred nami je še nekaj težkega treninga in oddih po tem bo prišel prav. Komaj čakam na te počitnice, saj se je skozi dva meseca in pol treninga nabralo kar nekaj utrujenosti.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / sreda, 24. junij 2009 / 07:00

Voda zalila kleti

Močno deževje je v soboto povzročilo precej preglavic predvsem na območju občin Jesenice, Radovljica, Mengeš in Moravče.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / ponedeljek, 20. oktober 2014 / 15:08

Se je prva svetovna vojna sploh končala?

Po stotih letih od svojega začetka v letu 1914 je prva svetovna vojna letos dobesedno vstala od mrtvih. Spomine nanjo obujajo po vsem svetu, njene zgodbe niso pozabljene. Vprašamo se lahko...

Slovenija / ponedeljek, 20. oktober 2014 / 14:57

Valvasor v koroškem arhivu

Knjižni faksimile Valvasorjeve knjige Topographia Archiducatus Carinthiae so podarili tudi celovški Univerzi Alpe-Jadran in koroškemu deželnemu glavarju dr. Petru Kaiserju.

Bled / ponedeljek, 20. oktober 2014 / 14:57

»Prikuhala« si je medaljo odličnosti

Na evropskem tekmovanju v poklicnih spretnostih EuroSkills v Franciji se je med slovenskimi tekmovalci najbolje odrezala študentka Višje strokovne šole za gostinstvo in turizem Bled Simona Maček.

Jezersko / ponedeljek, 20. oktober 2014 / 14:56

Jezersko že ima novi občinski svet

Na ustanovni seji občinskega sveta Jezersko so potrdili mandate novoizvoljenih župana in občinskih svetnikov.

Kranj / ponedeljek, 20. oktober 2014 / 14:55

Razstava starih radijskih sprejemnikov

Kranj – V medgeneracijskem centru MIKS generacij na Hujah so prejšnji petek odprli razstavo starih radijskih sprejemnikov zbiralca Štefana Urankarja iz Kranja. Na ogled je 35 primerkov starih elekt...