Na odseku Peračica-Kranj po enem pasu avtoceste

Podtabor - Od prvega junija pa predvidoma vse do 24. junija se bomo po avtocesti med viaduktom Peračica in priključkom Kranj zahod vozili le po polovici avtoceste. Kot so sporočili z Družbe za avtoceste RS, so v torek, 1. junija, v Podtaboru zaprli uvoz na avtocesto iz smeri Tržiča, tako da od takrat na odseku Peračica–Kranj zahod promet ves čas teče le po polovici avtoceste. »Zapora je potrebna zaradi obnove podvoza v priključku, vezana pa je na gradnjo nove priključne ceste iz smeri Jesenic proti Tržiču. Promet iz smeri Tržiča proti Ljubljani je speljan prek rondoja Podtabor ter začasnega priključka Podtabor. Promet v smeri Jesenic poteka brez obvozov,« je povedal Marjan Levstek z DARS-a. Ta zapora bo predvidoma trajala do 9. julija. Polovica avtoceste med priključkom Podtabor in priključkom Kranj zahod pa je zaprta zaradi gradnje pospeševalnega in zaviralnega pasu novega priključka Naklo. Ta naj bi bil po načrtih dokončan že do začetka počitnic, kar pomeni, da bodo zaporo na tem delu avtoceste odstranili 24. junija.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Jesenice / sobota, 11. junij 2022 / 10:56

Poleti brez večjih del na avtocesti

Na gorenjski avtocesti od Kranja proti Hrušici poleti ne bo večjih obnovitvenih del. Jeseni pa bodo začeli obnavljati viadukta Podmežakla in odsek avtoceste Lipce–Brezje.

Objavljeno na isti dan


Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Kaj za Vas pripravljamo letos?

Pester muzejski program za leto 2008. Lani je bilo obiskovalcev 120 tisoč.

Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Svet od kamna do ključa

Nekoliko drugačna muzejska razstava Od paleolita do Titana v Stebriščni dvorani Mestne hiše v Kranju bo k ogledu zagotovo pritegnila tudi obiskovalce, ki običajno ne zahajajo v muzeje.

Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Nominirani trije, dobitnica ena

V Galeriji Prešernovih nagrajencev za likovno umetnost je na ogled razstava treh nominiranih likovnih ustvarjalcev za nagrado Prešernovega sklada. V četrtek jo je prejela Ema Kugler.

Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Kranjski komedijanti potujejo z Zlatolasko

Aljaž Tepina iz potujočega gledališča Kranjski komedijanti je na oder postavil duhovito in čarobno predstavo Zlatolaska, po motivu znane pravljice o svetlolasi deklici in medvedji družini.

Splošno / torek, 12. februar 2008 / 07:00

Plavanje, drsanje, smučanje ...

V Kranjskih vrtcih otrokom ponujajo športne aktivnosti kot obogatitveni program rednemu programu. Del tega je izvajanje programa Zlati sonček, v katerega je v tem šolskem letu vključenih 343 otrok.