Na prvomajski regati se je prvič letos predstavil tudi Iztok Čop, ki je v tekmi skifistov zmagal, z Janezom Zupanom pa sta v dvojnem dvojcu nato v nedeljo osvojila drugo mesto. (Foto: Tina Dokl)

Za uvod prvomajska regata

Blejsko jezero je minuli konec tedna gostilo tradicionalno prvomajsko regato, že čez mesec dni pa bo na Bledu po 21 letih znova tekma svetovnega pokala, na kateri pričakujejo okoli 700 veslačev.

Bled – V našem veslanju nič posebej novega, je moč na kratko zapisati za 51. prvomajsko regato, ki je minuli konec tedna potekala na Blejskem jezeru. V soboto so namreč obiskovalci najteže čakali na tradicionalni nastop enojcev, v finalu najboljših šestih pa je znova slavil Iztok Čop. Za njim se je na drugo mesto uvrstil Luka Špik, tretje mesto pa je osvojil Andraž Krek. »Štartal sem na zmago, nisem pa vedel, kaj lahko pričakujem. Sedaj sem z nastopom zadovoljen, vem pa, da bo treba delati še naprej,« je po sobotni tekmi povedal Iztok Čop, ki se je nato v nedeljo v čoln usedel skupaj z Janezom Zupanom. Tokrat brata Luka in Jan Špik v dvojnem dvojcu nista dopustila presenečenja in na koncu osvojila zlati kolajni. Najmanj sta zaostala prav Iztok Čop in Janez Zupan, na tretje mesto pa sta priveslala Matej Rojec in Andraž Krek. »Tokrat je bilo že boljše kot v Zagrebu, do regate v Duisburgu pa mislim, da bova nastop še popravila,« je po tekmi povedal Luka Špik, ki ga tako ostale kandidate za reprezentanco sredi maja čaka nastop na mednarodni regati v Nemčiji, nato pa bo selektor Miloš Janša določil posadke za prvo letošnjo tekmo svetovnega pokala, ki bo na Bledu potekala med 27. in 30. majem. Žal ima kar nekaj naših najboljših veslačev težave s poškodbami, saj se z bolečinami v rami ubada Rok Rozman, bolečine v hrbtu pa so preprečile nastop Tomažu Pirihu. Tako sta v soboto v dvojcih slavila Žiga in Miha Pirih, v nedeljo pa je v članskem četvercu nastopil le čoln v postavi Rok Gradišnik, Marko Grace ter Jernej in David Jurše. V dvojcih sta v nedeljo zmagala Rok Kolander in Miha Pirih.

Že pred začetkom prvomajske regate so se predstavili organizatorji tekme svetovnega pokala in svetovnega prvenstva, ki ga bo Bled gostil drugo leto. Blizu pa je že prva letošnja tekma svetovnega pokala, na kateri pričakujejo okoli 700 tekmovalcev iz 45 držav. To bo na Bledu prva mednarodna veslaška prireditev na najvišji ravni po enaindvajsetih letih, kot je poudaril predsednik organizacijskega odbora Janez Benčina pa, kljub težavam, tekmovanje ni ogroženo. »Do tekme svetovnega pokala sicer ne bo moč zgraditi nove tribune, nekateri objekti, tudi sodniški stolp, pa naj bi bili dokončani tik pred skrajnimi roki,« je povedal Janez Benčina in dodal, da bodo na blejski tekmi svetovnega pokala prvič nastopili tudi veslači invalidi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / petek, 22. junij 2012 / 07:00

Kronika tedna

Odškodnino bodo morali plačati Višje sodišče v Ljubljani je potrdilo vmesno sodbo ljubljanskega okrožnega sodišča, da svojcem treh deklet, ki so decembra 2005 umrle pr...

Objavljeno na isti dan


Nasveti / torek, 12. oktober 2021 / 21:06

Jabolčna pita s skuto in drobljencem

Ni jeseni brez jabolčne pite. Že klasični jabolčni piti se stežka upremo, kaj šele, če jo nadgradimo s skutinim nadevom in ovsenim drobljencem.

Razvedrilo / torek, 12. oktober 2021 / 21:02

Dan kranjske klobase in piva

Minuli petek so se na Glavnem trgu v Kranju zbrali številni ljubitelji kranjske klobase in piva.

Kronika / torek, 12. oktober 2021 / 21:00

Tri nesreče na avtocesti

Torovo – Na gorenjski avtocesti so se včeraj zjutraj, ko je bilo vozišče mokro in spolzko, zaradi neprilagojene hitrosti zgodile tri prometne nesreče, kar je povzročilo večkilometrski zastoj promet...

Gorenja vas-Poljane / torek, 12. oktober 2021 / 20:59

Največ denarja za vodovod

Po prvem predlogu proračuna bo Občina Gorenja vas - Poljane v prihodnjem letu razpolagala z 11,3 milijona evrov prihodkov, od tega bodo slabo polovico namenili za investicije.

Kronika / torek, 12. oktober 2021 / 20:58

Reševali planince

Kranj – Tudi minuli konec tedna so gorski reševalci večkrat posredovali v gorah. V soboto so bohinjski reševalci pomagali planincu, ki si je na Viševniku poškodoval ramo. Imobilizirali so ga in pre...