V krizi je težje prodajati
Prodajalci kmetijske mehanizacije se morajo v krizi še bolj potruditi za kupce, sejem v Hrastju je bil za to dobra priložnost.
Hrastje – Agromehanika je minuli konec tedna pripravila tradicionalni spomladanski gorenjski kmetijski sejem, ki je bil na lokaciji v Hrastju deveti po vrsti, skupno s sejmi na Savskem otoku v Kranju pa devetinštirideseti. Na sejmu se je predstavilo približno sto razstavljavcev, od tega polovica s kmetijsko mehanizacijo, poleg njih pa še nekatere šole in turistične kmetije. Agromehanika je predstavila svoje izdelke – traktorje in škropilno tehniko, med njimi tudi najnovejše 3000-litrske škropilnice.
Kot je na slovesnosti od odprtju sejma povedal Jan Šinkovec, direktor Agromehanike, si z uveljavitvijo novega občinskega prostorskega načrta obetajo približno dva hektarja dodatnih površin, ki jim bodo v prihodnje omogočile širitev sejemske dejavnosti. Občina tudi tako podpira sejemsko dejavnost, je dejal podžupan kranjske občine Igor Velov. »Ker je strojni park na kmetijah precej zastarel, ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano podpira nakup splošne in specialne kmetijske mehanizacije,« je dejal Jože Dular z ministrstva in ob tem svetoval kmetom, da naj stroje, ki jih potrebujejo le nekaj dni na leto, raje najamejo kot kupijo oz. naj za to koristijo storitve strojnih krožkov. Mitja Kadoič, direktor Kmetijsko gozdarskega zavoda Kranj, je ugotavljal, da je v kmetijstvu največji problem znižanje odkupnih cen in samooskrba s hrano, ki je že med najnižjimi v Evropi.