Revija godalnih orkestrov

Danes, v petek, in jutri, v soboto, bo Glasbena šola Radovljica gostila Revijo godalnih orkestrov glasbenih šol Slovenije. V šestintridesetih večjih in manjših godalnih orkestrih bo nastopilo okrog devetsto mladih glasbenikov.

Zveza slovenskih glasbenih šol vsaki dve leti organizira Revijo godalnih orkestrov glasbenih šol Slovenije. Letošnjo, sicer deveto po vrsti, bodo že drugič pripravili v Radovljici, saj je Glasbena šola Radovljica v sodelovanju z Občino Radovljica glavna organizatorka srečanja. Danes, v petek, in jutri, v soboto, bodo v Baročni dvorani radovljiške Graščine na sporedu štirje koncerti, v obeh dneh bo najprej jutranji koncert ob 10.30, popoldan pa bo ob 16.30 sledil še drugi koncert. Med številnimi godalnimi orkestri iz vse Slovenije bo nastopilo tudi sedem orkestrov iz gorenjskih glasbenih šol.

Tako bodo že danes popoldne na sporedu Mali godalni orkester GŠ Škofja Loka, pod vodstvom Armina Seška, Mladinski godalni orkester GŠ Kamnik z dirigentom Narcisom Salihovićem, Godalni orkester GŠ Kranj, ki ga dirigira Tomaž Pinter in Veliki godalni orkester GŠ Škofja Loka pod vodstvom Armina Seška. V soboto dopoldne pa bodo nastopili še domači Godalni orkester GŠ Radovljica z dirigentom Petrom Avšičem, Godalni orkester GŠ Jesenice pod vodstvom Natalije Šimunovič Cilenšek in Godalni orkester GŠ Domžale, Anastasia Strings z dirigentko Anastazijo Juvan. Na koncertih bo prisoten tudi magister dirigiranja Nikolaj Žličar, ki bo nastopajočim napisal strokovno spodbudo za nadaljnje delo.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / nedelja, 23. junij 2013 / 10:53

Devetdeset let rojstva pesnika Hribovška

V Radovljici so se v torek s slovesnostjo, mašo in simpozijem spomnili svojega rojaka, pesnika Ivana Hribovška, ki bi bil, če ne bi izginil v povojnih pobojih, 19. junija star 90 let.

Objavljeno na isti dan


Kronika / sreda, 4. november 2009 / 07:00

Nesreče

Motorist zadel v robnik Vodice - V soboto nekaj minut po 22. uri se je v Vodicah hudo ponesrečil 33-letnik iz okolice Ljubljane. Z motornim kolesom se...

Kronika / sreda, 4. november 2009 / 07:00

Zapeljal proti policistu

Kranjski policisti so imeli v soboto zgodaj zjutraj obilico težav, da so ustavili vinjenega voznika.

Škofja Loka / sreda, 4. november 2009 / 07:00

Po pasijonu ne le aplavz

Ko so nadaljevali prekinjeno sejo občinskega sveta, so v Škofji Loki največ pozornosti namenili končnemu poročilu projekta Škofjeloški pasijon 2009.

Zanimivosti / sreda, 4. november 2009 / 07:00

V Bohinju je bilo "strašno"

V "strašnem" kampu Danica so se minuli petek zbrale male in velike čarovnice ter se med drugim pomerile v teku z metlami.

Šport / sreda, 4. november 2009 / 07:00

Balon za medvoške tenisače

Člani teniške sekcije Partizan Medvode so dobili svoje prvo pokrito športno igrišče.