Muzejsko delo - ogledalo časa
V Galeriji Ivana Groharja je na ogled dokumentarna razstava Loškega muzeja z naslovom Muzejsko delo kot ogledalo časa.
Kot je uvodoma na četrtkovem odprtju razstave povedala direktorica muzeja Jana Mlakar, je razstava Muzejsko delo kot ogledalo časa priložnostna dokumentarna razstava, s katero želijo opozoriti na delo muzeja v zadnjih petih letih. V tem času je muzej doživel korenite spremembe na različnih področjih svojega delovanja, prenovili in obogatili so zbirke, uredili nove razstavne prostore, razširili delo s prostovoljci, predstavili so manj znano depojsko gradivo, razširili razstavne dejavnosti, pripravili predavanja, obnovili grad … ob tem pa so pripravili skoraj 80 dogodkov. »Izbor fotografij, ki smo jih posneli ob teh dogodkih in ima predvsem dokumentarni in ne umetniškega pomena, smo tako razvrstili po letih.« Večinoma sta jih posnela kustosa Jože Štukl in Boštjan Soklič.
Posebno mesto na razstavi imajo črno-bele fotografije sodelavcev Loškega muzeja, ki jih je posnela fotografinja Jana Jocif. V katalogu, ki je izšel ob razstavi, so zaposleni dodali še nekaj misli o svojem muzejskem delu. Bogato fotografsko gradivo na neki način kaže tudi, kako dobro so v Škofji Loki obiskani dogodki, kot so muzejske, likovne in druge priložnostne razstave in tudi prenekateri obiskovalci odprtja razstave so se našli na fotografijah. Razstave so kar po vrsti odpirali oziroma na njih prisostvovali mnogi znani Slovenci iz javnega življenja, od politikov do umetnikov. Kot je povedal predsednik sveta zavoda Loški muzej mag. Srečko Beričič, se ob tem tudi vidi, da so se mnogi Ločani skupaj z muzejem veselili vsakega kulturnega dogodka v preteklih letih.
Ob razstavljenih fotografijah so na ogled tudi pridobljena umetniška dela, ki bogatijo zbirko Loškega muzeja, med njimi dela Andreja Jemca, Berka, Maje Šubic, Tomaža Lundra … Razstava bo odprta do sredine marca.