Tjaša Železnik (Foto: Žiga Culiberg / arhiv TV Slovenija)

Slovenci se pač radi kregamo

Po novem letu se je nedeljska oddaja NLP na male ekrane vrnila v osveženi obliki, ki je prinesla nekaj novih rubrik.

Voditeljica še naprej ostaja Tjaša Železnik, ki je že nekaj časa razpeta med televizijo in gledališčem. Z njo smo se pogovarjali o oddaji, v kateri včasih – kot priznava tudi sama – ustreli tudi kakšnega kozla, o potovanjih, pa tudi o tem, kako bo navijala za naše nogometaše na svetovnem prvenstvu, kako bi znova zaigrala v nanizanki TV Dober dan …

Osvežena oddaja vam po novem letu še vedno ni prinesla sovoditelja. Kako to? Ali oddajo lažje vodite sami kot v paru?

»Pravzaprav imam kar nekaj sovoditeljev. Ob vseh športnih temah in športni rubriki sta moja sovoditelja športna novinarja Mateja Janežič in Anže Bašelj, glasbenih tem se lotevam skupaj z Andreo Flegom, ki je velik poznavalec glasbe, kulturne in družabne dogodke pa spremljava skupaj z Mašo Kljun. Sama sem le v rubriki Fokus, kjer gre za pogovor z gosti in mogoče je celo lažje, če vse skupaj vodi en sam voditelj, ker se lažje odziva na odgovore gosta, predvsem pa je tako veliko lažje peljati svojo nit pogovora.«

Se vam kdaj 'kolca' po nekdanjem sovoditelju Klemenu Slakonji, ki se je posvetil karieri v gledališču? Sta ohranila stike?

»Trenutno delava v istem gledališču in se tam tudi srečava in seveda poklepetava. Sicer pa se, glede na to, da imava oba precej obveznosti, ne druživa. Ne dolgo nazaj sva se srečala na novoletni zabavi Mestnega gledališča ljubljanskega in nadoknadila vse zamujeno, si povedala vse novosti in obujala spomine.«

Katera od novih rubrik se vam osebno zdi najbolj zanimiva? Morda rubrika Karmen W. Švegl Svetovno, glede na to, da radi potujete?

»Težko bi se opredelila, katera od novih rubrik se mi zdi najbolj zanimiva. Karmen W. Švegl je bila s soprogom in snemalcem Gunnarjem pred kratkim naša gostja, bila sta fantastična, predvsem sta polna zanimivih, drugačnih, pa tudi pretresljivih zgodb. V rubriki Svetovno razkrivata svet in navade ljudi, ki jih ne poznam, tja namreč nikoli nisem potovala, o njih sem samo slišala, zato se njenih prispevkov vsako nedeljo še posebej veselim. Zelo so mi všeč tudi prispevki Marjane Grčman Na naši zemlji, v katerih odkriva in razkriva slovenske vasi, ki so blizu, pa jih kljub temu ne poznamo. Predvsem mi je všeč Marjanin poseben občutek za ljudi in njihove zgodbe. Sem pa tudi velika ljubiteljica mode, lahko bi rekla, da jo prav strastno spremljam, tako strastno pa spremljam tudi Lorelline prispevke na temo vsega, kar ni nikoli iz mode in ostaja Večno.«

Katero deželo si resnično želite še obiskati?

»Zelo me mikajo severne države, že nekaj let si želim oditi na Dansko, predvsem bi rada videla Kopenhagen, pa Norveško, Švedsko, Islandijo. Že dolgo si želim tudi na Irsko in Škotsko, če bi šla še malo dlje, pa bi odpotovala na Novo Zelandijo.«

Boste letos morda odpotovali v Južnoafriško republiko? Menda vedno spremljate evropska in svetovna nogometna prvenstva …

»Najbrž ne, čeprav bi bilo to zagotovo fantastično potovanje, bom pa svetovno prvenstvo zagotovo spremljala in noro navijala za naše.«

Od športa pa h glasbi … V rubriki Glasbiator, ki je največja novost oddaje, odkrivate glasbene talente. Kakšni glasbi sami najraje prisluhnete?

»Glasba me je vedno zanimala in zelo sem vesela, da je v glasbenih rubrikah ob meni ravno Andrea Flego, ker je odlična družba, ogromno ve o glasbi, ima veliko izkušenj in se lahko od njega veliko naučim. Poslušam zelo raznoliko glasbo, všeč mi je marsikaj: od U2, Stinga, Coldplay, Siddharte do Cesarie Evore, naših Čomp in francoskih Les Negresses Vertes, pa Sinatre in Johna Coltranea, vmes pa je res še marsikaj.«

Če bi imeli povsem proste roke – katero rubriko bi sami še uvedli v oddajo?

»Mislim, da so v oddaji zelo dobre in zanimive rubrike, če pa bi bila oddaja daljša, bi verjetno rada videla še več mode. Lorelline prispevke in oddaje namreč spremljam od nekdaj. Ker sem velika ljubiteljica filmov, bi na mojo dušo sedla tudi filmsko obarvana rubrika. V prvi letošnji oddaji smo se lotili tudi knjig, ki jih prav tako obožujem in morda bi bilo zabavno nadaljevati z Mašinim knjižnim klubom, kjer bi povsem ljubiteljsko klepetali o knjigah.«

Ena najstarejših rubrik v oddaji je Nedeljsko oko z Marjanom Jermanom. Zakaj se ji je po vašem mnenju uspelo obdržati tako dolgo?

»Ker se Slovenci radi kregamo, najraje s svojimi sosedi.«

Verjetno ni težko najti sogovornikov za to rubriko?

»Glede na to, da traja že tako dolgo, domnevam, da ne. Najboljši sogovornik na to temo pa bi bil zagotovo Marjan Jerman. Je pa res, da poleg sosedskih sporov Nedeljsko oko marsikdaj razkriva tudi krivice in nepravilnosti, ki so jih ljudje doživeli ali pa se jim še dogajajo.«

Oddajo vodite že dobri dve leti. Nam zaupate kakšno zanimivo anekdoto, ki se vam je zgodila pri tem?

»Kar nekaj se jih je nabralo … Pred nekaj meseci smo gostili gospoda Miroslava Cerarja in takrat sem rekla, da je na olimpijskih igrah postal svetovni prvak, kar sem opazila šele kasneje. Sem in tja 'ustrelim kakšnega kozla', oddaja pač teče v živo.«

Zasloveli ste z vlogo Ane Ban v nanizanki TV Dober dan, ki je pred kratkim praznovala desetletnico prvega predvajanja na malih ekranih. Kako se spominjate tistih časov?

»Dobra družba, veliko smeha, dragocena izkušnja.«

Ob obletnici je bilo govora tudi o ponovnih snemanjih nanizanke. Bi znova zaigrali v njej?

»Če bi bila zgodba dobra, scenariji dobro napisani, seveda, z veseljem.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Jesenice / sobota, 24. junij 2023 / 08:41

Druženje povezuje zaposlene

Skupina SIJ je minulo nedeljo pred Športno dvorano Podmežakla pripravila že osmi Sijev dan, srečanje zaposlenih, študentov in štipendistov železarskih družb Skupine SIJ.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / nedelja, 4. junij 2017 / 18:52

Peš z Goričkega v Piran

Nika Weiffenbach iz Železnikov in njen terapevtski kuža Vili imata za seboj že kar nekaj dolgih pohodnih tur. Nedavno sta jo mahnila z Goričkega v Piran.

Medvode / nedelja, 4. junij 2017 / 15:47

Donacija za Anjo Jezeršek

Medvode – V Športni dvorani Medvode je v začetku marca potekala druga dvodnevna mednarodna fitnes konvencija Eurofit Fest. Organizator društvo Bodifit je tudi letos del izkupička podaril v dobrodel...

Gospodarstvo / nedelja, 4. junij 2017 / 15:45

Nov sveženj informativnih izračunov dohodnine

Kranj – Finančna uprava je v sredo v drugem in hkrati zadnjem svežnju odposlala na naslove davčnih zavezancev še 566.269 informativnih izračunov dohodnine za leto 2016. Zavezanci naj izračune natan...

Gospodarstvo / nedelja, 4. junij 2017 / 15:45

Dan pšenice

Loka pri Mengšu – Kmetijsko gozdarski zavod Ljubljana in Kmetijski inštitut Slovenije (KIS) bosta v sredo, 7. junija, organizirala na gradu Jablje tradicionalni dan pšenice, na katerem bosta glavni...

Gospodarstvo / nedelja, 4. junij 2017 / 15:45

Posvet o dopolnilnih dejavnostih

Škofja Loka – V okviru Tedna podeželja na Loškem bo v torek, 6. junija, ob 10. uri v sejni sobi Upravne enote Škofja Loka posvet o dopolnilnih dejavnostih na kmetiji. Vanja Bajd Frelih iz KGZ Kranj...