"Bilo je zelo pestro, za razliko od sedanje mladine smo cele dneve preživeli zunaj," se otroških let spominja nekdanji smučar Jure Košir. (Foto: Tina Dokl)

Upal, da bo smučarski skakalec

Jure Košir si je kot otrok želel postati smučarski skakalec. V osnovni šoli je bil tako uspešen, da je preskočil drugi razred.

Tokrat je spomine na otroška leta obujal nekdanji smučar Jure Košir. Kot pravi, mu je najbolj ostal v spominu domači kraj – Mojstrana, prijatelji, v družbi katerih je odraščal, pa tudi igre, ki so se jih igrali.

Verjetno ste že kot otrok veliko smučali?

»Tako je. Že v rani mladosti smo sami hodili smučat na vlečnico v Mojstrani. Tam smo se izmišljevali različne igre, smučali smo tudi skozi gozd, gradili skakalnice …«

Kaj pa v toplejših mesecih?

»Poleti smo se hodili kopat v jezera v bližini Mojstrane, veliko smo bili na kolesih, tekli smo … Bilo je zelo pestro, za razliko od sedanje mladine smo cele dneve preživeli zunaj.«

Ste že takrat sanjali, da boste nekoč uspešen smučar?

»Takrat sem si želel, da bi bil nekoč smučarski skakalec, vendar pa mama ni bila najbolj navdušena nad tem, češ da je prenevarno. Še dobro, da se nisem odločil za to, saj zaradi konstitucije ne bi bil najbolj primeren za skakalca. Smučanje sem začel trenirati pri sedmih, osmih letih, potem pa so bile želje na tem področju iz leta v leto večje.«

Ste bili vzoren učenec? Katere predmete ste imel radi in katerih ne?

»V šoli sem bil precej priden. Drugi razred sem preskočil in sem tako šel iz prvega direktno v tretji razred. V šolo sem rad hodil, bolj so me zanimali družboslovni predmeti: zgodovina, zemljepis in jeziki, kemije pa nisem maral. Z osnovno šolo nisem nikoli imel težav, so se pa te začele pojavljati kasneje v srednji šoli, saj sem bil zaradi smučanja veliko odsoten.«

Nam zaupate kakšno neumnost, ki ste jo ušpičili?

»Teh je bilo kar precej. Spominjam se, da smo s kolegi nekoč bojkotirali tekmovanje v krosu. Zaradi navadne kaprice nismo želeli teči, ampak smo bolj hodili, zato smo dobili ukore ali opomine.«

Kako danes gledate na otroška leta?

»Zelo rad se jih spominjam, saj sem bil deležen lepega otroštva.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / petek, 3. julij 2020 / 12:34

Občina Bled, št. 7

Občina Bled, 3. julij 2020, št. 7

Objavljeno na isti dan


Splošno / petek, 5. oktober 2007 / 07:00

Poučujejo celo albanščino

Na Ljudski univerzi Jesenice so pričeli poučevati bolj "eksotične" jezike.

Splošno / petek, 5. oktober 2007 / 07:00

Določili prireditvena mesta

Na Občini Jesenice so določili seznam osmih prireditvenih mest, na katerih bo po novem lažje organizirati javne prireditve. To so lokacije, kjer so se že doslej prireditve odvijale pogosteje: Trg...

Splošno / petek, 5. oktober 2007 / 07:00

Nekaj prostorskih sprememb

Na zadnji se občinskega sveta so sprejeli nekaj sprememb in dopolnitev tekstualnega dela prostorsko ureditvenih pogojev. Z njimi so zagotovili prostorske možnosti za revitalizacijo območja Fiprom...

Splošno / petek, 5. oktober 2007 / 07:00

Sejnina za pomoč Železnikom

Na predlog občinskega svetnika Borisa Smoleja so članice in člani jeseniškega občinskega sveta sklenili, da bodo sejnino nakazali za pomoč občanom Železnikov ob zadnji naravni katastrofi....

Splošno / petek, 5. oktober 2007 / 07:00

Krajevne skupnosti brez pravnega statusa

Na predlog posvetovalnega kolegija župana, ki ga sestavljajo predsedniki devetih jeseniških krajevnih skupnosti, naj bi krajevnim skupnostim ukinili status pravnih oseb. Kot je ob tem povedala