Nepokošeni travnik v Hlebcah

Najemnik ni pokosil travnika

Nepokošeni (državni) travnik naj bi delal sramoto vasi.

Hlebce – V uredništvo Gorenjskega glasa smo najprej prejeli (anonimno) telefonsko in nato še pisno sporočilo, da je v Hlebcah v radovljiški občini zaraščen, nepokošen travnik, ki je v sramoto vasi, in da so na travniku, ki je sicer v lasti sklada kmetijskih zemljišč in gozdov in ga koristi najemnik, tudi trije kovinski kontejnerji, za katere se ne ve, ali je v njih kaj takega, kar bi bilo nevarno ali škodljivo za okolje in okoliške prebivalce. Za pojasnilo smo se napotili k najemniku državnega zemljišča, podjetniku Primožu Markiču iz Nakla, ki je povedal, da je kot lastnik hiše in štiri tisoč kvadratnih metrov velikega zemljišča v Hlebcah najel pred tremi leti pri skladu še približno enako veliko bližnje zemljišče, za katerega se je ob podpisu pogodbe zavezal, da ga bo uporabljal kot dober gospodar. Kot je dejal, je prvi dve leti poskrbel za košnjo, letos pa je travnik ob obilici dela v podjetju in pri gradnji poslovne stavbe ostal nepokošen. Za naprej obljublja, da se to ne bo zgodilo in da travnik ne bo več moteč; razmišlja pa tudi o možnosti, da ga ne bi več imel v najemu. In kaj je v kontejnerjih? »Razdrto letalo, letalo v kosih, nič takega, kar bi lahko obremenjevalo okolje! Ker je v vratih odprtina, se o tem vsak lahko tudi prepriča,« je dejal Primož in poudaril, da so v ozadju zgodbe verjetno družinska nesoglasja.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / torek, 23. junij 2020 / 12:29

Včeraj več okužb, a razloga za zaskrbljenost (še) ni

Večina okužb je uvoženih iz okoliških držav ali pa gre za primere, povezane z njimi. Kljub nekoliko večjemu številu okužb pa razmere za zdaj niso skrb vzbujajoče, pravi epidemiolog Mario Fafangel.

Objavljeno na isti dan


Radovljica / sreda, 12. december 2007 / 07:00

Manj brezposelnih invalidov

Mag. Cveto Uršič, generalni direktor direktorata za invalide na ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve, doma iz Radovljice, ugotavlja, da se z uveljavitvijo zakona o zaposlitveni rehabilitaci...

Radovljica / sreda, 12. december 2007 / 07:00

Preselili se bodo v Gorenjca

Center za usposabljanje, delo in varstvo Matevža Langusa Radovljica je za potrebe varstveno delovnega centra začel obnavljati prostore v stavbi nekdanjega Gorenjca.

Radovljica / sreda, 12. december 2007 / 07:00

Bravo za otroke z disleksijo

Radovljica - Novembra letos so na Gorenjskem ustanovili podružnico društva Bravo, namenjeno ljudem z disleksijo. To je v Sloveniji že šesta podružnica, njeni pobudnici pa sta bili dr. M...

Radovljica / sreda, 12. december 2007 / 07:00

Kropa že v lepši podobi

Kropa, 27. novembra. Staro vaško jedro dobra dva meseca po vodni ujmi kaže navzven drugačno, lepšo podobo, v ozadju, skrito očem širše javnosti, poteka "bitka" za načrte, soglasja, rešitve, denar ...

Radovljica / sreda, 12. december 2007 / 07:00

Pr´ Boltarju šest plazov

Na Boltarjevi kmetiji na Zgornji Lipnici se je v septembrskem neurju sprožilo šest plazov.