Nepokošeni travnik v Hlebcah

Najemnik ni pokosil travnika

Nepokošeni (državni) travnik naj bi delal sramoto vasi.

Hlebce – V uredništvo Gorenjskega glasa smo najprej prejeli (anonimno) telefonsko in nato še pisno sporočilo, da je v Hlebcah v radovljiški občini zaraščen, nepokošen travnik, ki je v sramoto vasi, in da so na travniku, ki je sicer v lasti sklada kmetijskih zemljišč in gozdov in ga koristi najemnik, tudi trije kovinski kontejnerji, za katere se ne ve, ali je v njih kaj takega, kar bi bilo nevarno ali škodljivo za okolje in okoliške prebivalce. Za pojasnilo smo se napotili k najemniku državnega zemljišča, podjetniku Primožu Markiču iz Nakla, ki je povedal, da je kot lastnik hiše in štiri tisoč kvadratnih metrov velikega zemljišča v Hlebcah najel pred tremi leti pri skladu še približno enako veliko bližnje zemljišče, za katerega se je ob podpisu pogodbe zavezal, da ga bo uporabljal kot dober gospodar. Kot je dejal, je prvi dve leti poskrbel za košnjo, letos pa je travnik ob obilici dela v podjetju in pri gradnji poslovne stavbe ostal nepokošen. Za naprej obljublja, da se to ne bo zgodilo in da travnik ne bo več moteč; razmišlja pa tudi o možnosti, da ga ne bi več imel v najemu. In kaj je v kontejnerjih? »Razdrto letalo, letalo v kosih, nič takega, kar bi lahko obremenjevalo okolje! Ker je v vratih odprtina, se o tem vsak lahko tudi prepriča,« je dejal Primož in poudaril, da so v ozadju zgodbe verjetno družinska nesoglasja.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / torek, 23. junij 2020 / 09:37

Ljudje jim zaupamo

Predsednik Borut Pahor je včeraj izročil repliko jabolka navdiha medicinskim sestram, tehnikom zdravstvene nege, bolničarjem-negovalcem in babicam.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 14. avgust 2017 / 23:25

Gorenjska banka posluje z dobičkom

Gorenjska banka je v prvi polovici leta ustvarila 3,6 milijona evrov čistega dobička. Oba interesenta za nakup večinskega deleža banke ponujata ceno, ki je nižja od likvidacijske.

Naklo / ponedeljek, 14. avgust 2017 / 23:13

Spodbujajo gojenje sončnic

Projektu Čebelarske zveze Slovenije Kar sejemo, to žanjemo, ki je letos namenjen spodbujanju gojenja sončnic, so se pridružili številni partnerji, na Gorenjskem Biotehniški center Naklo.

GG Plus / ponedeljek, 14. avgust 2017 / 23:12

Dr. Jernej Vidmar – petindvajseti ljubljanski škof

Za cerkvijo v centru Kranja je velika stavba, Tavčarjeva 41, ki se je je prijelo ime Škofija. Leta 1873 jo je namreč kupil ljubljanski škof dr. Jernej Vidmar in ji dal sedanjo podobo. V letih 1860–...

GG Plus / ponedeljek, 14. avgust 2017 / 23:09

Desetletje Slavka Beznika

Danes 91-letni Slavko Beznik z družinskimi koreninami na Gorjušah, kjer sedaj preživi večino svojega časa in gre le občasno v Ljubljano, je eden od tistih ljudi, ki so v Gorenjskem glasu videli pri...

Kronika / ponedeljek, 14. avgust 2017 / 23:07

Trije so bili poškodovani

Krnica – Na cesti Bled–Pokljuka sta v naselju Krnica trčili dve osebni vozili. Gasilci PGD Bled so zavarovali kraj prometne nesreče, nudili pomoč reševalcem pri oskrbi treh poškodovancev ter pomaga...