Kropa - razvoj v smeri turizma
Naključno izbrani prebivalci Krope imajo različna mnenja o obnovi po poplavi, manj kot polovica si želi novo občino Lipniška dolina.
Poklicali smo naključno izbrane prebivalce Krope in jih povabili k sodelovanju v anketi. Odzvalo se jih je 128. Vprašali smo jih, ali so zadovoljni s sanacijo Krope po vodni ujmi pred skoraj dvema letoma in v kateri smeri bi se morala razvijati Kropa. Zanimalo nas je tudi, ali se jim zdi, da bi se Kropa bolje razvijala v novi, manjši občini Lipniška dolina.
Skoraj polovica sodelujočih je vesela, da je struga Kroparice urejena in stari koruzni most odstranjen. Slaba četrtina je mnenja, da je nepravično, da so si nekateri s sredstvi, namenjenimi sanaciji, zelo opomogli, nekateri pa so bili pri pomoči prikrajšani. Petini se zdi, da je bila obnova izpeljana površno in nestrokovno, 13 odstotkov vprašanih pa sanacije Krope ni znalo oceniti. Več kot polovica v prihodnosti vidi Kropo kot turističen kraj z večjo ponudbo gostinskih in prenočitvenih zmogljivosti in kot pomembno izhodiščno točko za izlete v okoliško naravo. Tretjina meni, naj se razvija kot železarski kraj s poudarkom na gospodarskem razvoju in devet odstotkov kot kraj, ki zaradi primerne infrastrukture in možnosti zaposlovanja privablja nove prebivalce. Triinštirideset odstotkov se jih strinja, da bi se Kropa bolje razvijala v novi, manjši občini Lipniška dolina, saj ni prav, da o življenju in razvoju kraja odločajo v Radovljici, kjer ostane tudi večina denarja. Nasprotno meni 52 odstotkov sodelujočih, saj bi nova občina pomenila samo več stroškov.
Lepa hvala vsem, ki ste sodelovali v anketi. Spet vas pokličemo, da nam zaupate svoje mnenje o Gorenjskem glasu. V Klicnem studiu slepih smo za vas dosegljivi na številki 04/51 16 404.