Najprej hrib, potem kopanje
Gorenjski glas in Mercator sta v organizaciji Odiseja srečne izžrebance peljala na izlet. Tokrat na Vogel, v Planšarski muzej in kasneje na kopanje v Vodni park Bohinj. S poznim kosilom oziroma zgodnjo večerjo so ob glasbi harmonike zaključili pri Tripiču.
Če ste bili pridni in ste sodelovali v nagradni igri, ki sta jo izpeljala Mercator in Gorenjski glas s pomočjo Turistične agencije Odisej, potem ste se lahko znašli med srečnimi izžrebanci julijskega izleta. Tako smo se 15. julija odpravili v gorenjske konce.
Vreme je bilo odlično. Sončno in brez oblačka. V Bohinju smo se z nagrajenci najprej z nihalko povzpeli na malce več kot 1500 metrov nadmorske višine, na Vogel, kjer smo nadaljevali peš do Mercatorjeve koče. Tam sta nas toplo sprejela oskrbnika koče, Ani in Franci Brezar. Skupaj z njunim sinom so poskrbeli za dobrodošlico, nekaj izletnic pa je ob poti do koče premamilo izobilje materine dušice in pohodnice so se spremenile v zeliščarke.
Že takoj po prihodu na Vogel, pri Hotelu Ski, ki žalostno sameva, pa nam je Aleš Jenko, ki je sicer zadolžen za gostinski del (okrepčevalnici Viharnik in Orlove glave, bar Macesen) na tej nadmorski višini, vendar mu je bilo poznavanje in ljubezen do visokogorja očitno položeno v zibelko, prijazno in potrpežljivo razlagal vse o fantastičnem razgledu in gorah, ki smo jih imeli pred seboj. Večino je zanimalo, ali so prepoznali Triglav, starejši gospod pa je celo dodal, da se tega ob lepem vremenu vidi celo iz Izole.
Zanimivi so bili Glasovi izletniki, ki so bili na Voglu prvič, saj so okolico opazovali drugače kot tisti, ki ga poznajo celo pozimi, ko na Voglu ob lepem vremenu mrgoli smučarjev.
Po spustu v dolino je sledil ogled Planšarskega muzeja v Stari Fužini. Z njim strokovno upravlja Gorenjski muzej, podobno kot še z Muzejem Tomaža Godca v Bohinjski Bistrici, kjer sta od leta 1979 na ogleddve stalni muzejski zbirki: usnjarski muzej in mali vojni muzej Soške fronte 1915-1917, in Oplenovo hišo v Studoru (Srednja vas v Bohinju), ki predstavlja muzej bivalne kulture iz začetka 20. stoletja. Planšarski muzej pa je muzej sirarstva in planšarstva Bohinja. Njegova oskrbnica Mojca Taler je na zelo preprost in zanimiv način predstavila vsebino muzeja, udeleženci izleta pa so ji prisluhnili.
Večji del popoldneva smo namenili kopanju v Vodnem parku Bohinj v Bohinjski Bistrici, nekateri pa so se odločili za sprehod. Za lačne želodčke je že z obilno malico v jutranjih urah poskrbel Mercator, po kopanju pa je izletnike v Restavraciji in penzionu Tripič čakala kmečka pojedina. Za prijetno glasbeno vzdušje je poskrbel domačin, harmonikar, Janko Iskra, zabavne igre so udeležence izleta spravljale v smeh, zmagovalcem pa prinesle simpatične nagrade.