Kriza ni prizadela porok na Blejskem gradu, saj se njihovo število vsako leto povečuje. (Foto: Tina Dokl)

Bled je pretežno domač

Kljub temu da je Bled svetovno znano slovensko mesto, tam te dni prevladujejo večinoma domači turisti. Poleg sprehodov in kopanja, se turisti odločajo tudi za drugačen način preživljanja prostega časa.

Bled – Brez dvoma je Bled eno najlepših slovenskih mest, in tako tuji kot domači turisti tam preživijo veliko prostega časa. Nekateri se na Bled pripeljejo zaradi kopanja, drugi se sprehodijo okoli jezera. Vendar Bled ponuja veliko več. Tam se lahko odpeljete s pletnjo do otoka, obiščete cerkev in se okrepčate v tamkajšnji restavraciji. Kljub temu da je vožnja s pletnjo nekaj atraktivnega, pa je recesija udarila tudi tam. »Včasih smo na otok peljali polno pletnjo, zdaj jih peljemo več kot pol manj. Recesija se pozna, obiski so se zmanjšali celo do 30 odstotkov,« so povedali pletnjarji. Kljub temu je največ turistov, ki se odločajo za vožnjo po jezeru, japonskih. Čuti se upad angleških in nemških, najbolj pa so pletnjarji navdušeni nad domačimi turisti. Poleg vožnje s pletnjo se okoli jezera lahko peljete tudi s kočijo, ki vas lahko odpelje tudi do soteske Vintgar. »Kot na vse druge je tudi na nas vplivala recesija. V zadnjem času se je situacija sicer izboljšala, v začetku sezone pa je bilo zelo žalostno,« je povedal fijakar Toni Mežak. Vožnjo s kočijo prav tako izberejo večinoma domači turisti, prevladujejo pa nemški in hrvaški obiskovalci. Bled je poleg turistične privlačnosti privlačen tudi za poroke. Vedno več Slovencev se za poroko odloča na Blejskem gradu, a je število tujcev, ki se na gradu poroči, presenetljivo višje od Slovencev. »Na Blejskem gradu je največ tujih porok. Tu prednjačijo angleški pari, v zadnjih letih tudi ruski, pojavljajo pa se tudi japonski,« je povedala Lea Ferjan iz Zavoda za kulturo Bled. Recesija tu ni pustila svojih sledov, saj je po podatkih Zavoda porok vedno več. Večinoma se interesenti za poroko na gradu odločajo za osnovni paket, ki vsebuje matičarja, šampanjec, citrarko, pozdrav graščaka in graščakinje, stane pa malo manj kot 700 evrov. Če pa je to predrago, se lahko še vedno na Bled odpeljete le na sprehod in kopanje, se posladkate s sladoledom in se ustavite v Vili Prešeren na odličnih slaščicah in blejskih kremnih rezinah.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / četrtek, 12. januar 2023 / 09:22

Ledinska imena tudi za katastrski občini Dobrava in Zaloše

Razvojna agencija je po Češnjici in Kropi pripravila tudi zemljevid ledinskih imen v katastrskih občinah Dobrava in Zaloše, letos se bodo lotili Ljubnega, Peračice in Brezij.

Objavljeno na isti dan


Splošno / sreda, 12. september 2007 / 07:00

Okusi Mediterana v restavraciji Galerija Dali

Gaspačo s škampi – hladna paradižnikova juha tradicionalna španska jed za 4 osebe: 1 kg par...

Splošno / sreda, 12. september 2007 / 07:00

Soba za babico

V nekdanji otroški sobici je nastala soba za babico.

Splošno / sreda, 12. september 2007 / 07:00

Sami poskrbimo za varen dom

Za boljšo varnost svojega doma lahko veliko naredimo sami, z nekaj denarja pa lahko stanovanje ali hiša postane prava trdnjava.

Splošno / sreda, 12. september 2007 / 07:00

Netipični gležnar

Jeseni se ob ozko oprijetih kavbojkah, francosko krojenih balonarjih in širokih paletah majic, na žensko nogo vrača tako imenovani netipični gležnar, škorenjc, ki sega do gležnjev ali preprosto rečeno...

Splošno / sreda, 12. september 2007 / 07:00

Škarje, platno in sponke

V portoroškem večeru je modni ustvarjalec predstavil idejo o kreativnosti občinstva. Za obleko sta včasih dovolj le blago in sponke. Pa nekaj domišljije.