Gorenjci brez sanjske službe
Za razvpito sanjsko službo na avstralskem otoku so se neuspešno potegovali tudi Gorenjci. "Nisem razočaran. Prijavil sem se bolj za šalo," pravi Škofjeločan Igor Eržen.
Minuli teden so postala znana imena petdesetih polfinalistov, ki so se prebili v ožji izbor za delovno mesto skrbnika prestižnega avstralskega otoka Hamilton. Med njimi ni nobenega od 44 Slovencev, ki so se skupaj s 35 tisoč kandidati iz več kot dvesto držav potegovali za sanjsko službo. Srečneža, ki bo živel v vili z bazenom in za polletno delo zaslužil kar 150 tisoč avstralskih dolarjev oz. dobrih 70 tisoč evrov, bo turistični urad avstralske zvezne države Queensland izbral maja, delo pa bo nastopil prvega julija. Med njegovimi glavnimi delovnimi nalogami bo raziskovanje Velikega koralnega grebena in izdelava bloga, opremljenega s fotografijami in filmčki. Kandidati so morali turističnemu uradu poslati enominutni predstavitveni video posnetek, z njimi pa noben od Slovencev delodajalcev ni uspel tako zelo prepričati, da bi ostal v akciji, ki je del turistične promocije Queenslanda.
Po podatkih, dostopnih na spletni strani turističnega urada, je bilo med 44 Slovenci v boju za sanjsko službo najmanj sedem Gorenjcev. »Nisem razočaran. Prijavil sem se bolj za šalo, bil bi pa močno presenečen, če bi me izbrali v ožji izbor. Mislim, da bo na koncu zmagal nežnejši spol. Presenečen bom, če bo obratno,« pravi Igor Eržen, 35-letni jadralni padalec in ekstremni športnik iz Škofje Loke, ki dela v menjalnici. Kot ugotavlja, je skoraj vseh petdeset polfinalistov iz potencialno močnih turističnih držav, kot so Kanada, ZDA, Velika Britanija: »To da slutiti, da organizatorji točno vedo, kakšnega kandidata hočejo in od kod, kar je tudi razumljivo.« Na drugi strani 24-letni Matej Kolakovič, prav tako iz Škofje Loke, meni, da je komisija naredila odličen izbor. »Filmi izhajajo iz zelo dobrih idej in so odlično izvedeni. Komisija bi lahko v službo vzela več kandidatov. Sam sem se prijave lotil z velikim veseljem in bil prijetno presenečen nad pozitivnim odzivom ljudi. Verjetno zaradi vsega tega nisem bil kaj dosti razočaran. Mislim, da je treba takšne stvari v življenju obvezno poskusiti,« je prepričan Matej, ki sicer ta čas piše diplomsko nalogo iz komunikologije. V boju za sanjsko službo je bil tudi Šenčurjan Matej Sodin, ki se mu zdi škoda, da nobenemu Slovencu ni uspel preboj v polfinale, saj bi bila to izjemna promocija naše države. »Sam nisem nič razočaran. Prijavil sem se bolj za hec. Če drugega ne, smo se s kolegi super imeli na snemanju,« je dodal 25-letni absolvent ekonomije, ki se je v predstavitvenem filmu bolj kot sebe odločil promovirati lepote Slovenije, predvsem Bohinja. A tudi te potencialnih delodajalcev s prestižnega Hamiltona niso prepričale ...