Odgovorni so poskrbeli za fizično zaporo pločnikov in mostu čez Savo. (Foto: Anka Bulovec)

Podmežakla nič več zaparkirana

Ob vsaki hokejski tekmi bodo poskrbeli za fizično zaporo pločnikov s stožci in trakovi ob Verdnikovi ulici do podhoda. Na teh mestih bo prisotnih tudi več redarjev ter dva policista.

Ob tem velja tudi poziv obiskovalcem hokejskih tekem, naj parkirajo na bližnjih urejenih parkiriščih, denimo ob trgovskih centrih.

Jesenice – Krajani Podmežakle že dalj časa opozarjajo na nevzdržno stanje v času hokejskih tekem v hokejski hali Podmežakla. Obiskovalci tekem namreč običajno povsem zaparkirajo vse ulice, pločnike, pa tudi dovoze k hišam. Domačin Marko Ambrožič je zato na Občino Jesenice naslovil pismo, v katerem je med drugim zapisal, da so vozila v času tekem parkirana po pločnikih, na prehodih za pešce, po sredini križišč, preko mostu čez reko Savo … Odgovorne je vprašal, zakaj dopuščajo ta prometni nered, kot bi na Jesenicah ne veljala prometna pravila. Problem je zlasti parkiranje na Janševi, Mencingerjevi, Čopovi in Medvedovi ulici, ki so že tako ali tako ozke. »Predvsem pa je težava parkiranje po ulici vzdolž nogometnega igrišča ob leseni ograji, ki je prečna na vse zgoraj naštete ulice in zaradi parkiranih vozil postane enosmerna. Vozniki pa žal ne razmišljajo o tem, kako bo potekal promet med tekmo, ker pač menijo, da se za čas tekme promet ustavi …,« je zapisal Ambrožič. Zato je v imenu domačinov predlagal, naj odgovorni poskrbijo za strožji prometni režim in kaznovanje voznikov, ki ne spoštujejo prometnih pravil.

Na Občini Jesenice so se na čedalje glasnejše pritožbe odzvali in sklicali sestanek, na katerem so bili prisotni župan Tomaž Tom Mencinger, Tomaž Vidmar in Marko Markelj s Komunalne direkcije Občine Jesenice in Simon Sušanj s Policijske postaje Jesenice. Kot je po sestanku povedala svetovalka župana Božena Ronner, so se na sestanku odločili, da bodo sprejeli nekatere ukrepe za večji prometni red v Podmežakli v času tekem. Tako bodo odslej ob vsaki tekmi poskrbeli za fizično zaporo pločnikov s stožci in trakovi ob Verdnikovi ulici do podhoda. Na teh mestih bo prisotnih tudi več redarjev ter dva policista, so še zagotovili na Občini Jesenice.

Pa se je prejšnjo nedeljo, ko je v hali Podmežakla potekala hokejska tekma med Acronijem in celovškim KAC-em, to tudi zgodilo? Kot nam je povedal Marko Ambrožič, so odgovorni zares poskrbeli za fizično zaporo pločnikov in mostu s stožci in trakovi, tako da tam ni bilo parkiranih vozil. Žal pa so zato obiskovalci tekme še bolj zaparkirali že tako tesne vzdolžne ulice med hišami, ki tako postanejo enosmerne, in tudi izhode iz hiš. Stanovalci zato upajo, da bodo ob naslednjih tekmah redarji in policisti poskrbeli tudi za večji red pri parkiranju ob hišah. Prvi korak k večjemu redu je bil torej storjen, stanovalci pa pričakujejo še drugega.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / petek, 25. junij 2021 / 21:37

Kolesarja odpeljali s helikopterjem

Jezersko – V soboto se je na cesti Kranj–Zgornje Jezersko pri padcu huje poškodoval kolesar. Ponesrečenca so s helikopterjem Slovenske vojske prepeljali v ljubljanski klinični center.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sreda, 21. marec 2007 / 06:00

Star avto želijo zamenjati

Tržiški gasilci že več let varčujejo za novo orodno vozilo. Dobili naj bi ga leta 2008, ko bodo praznovali 125-letnico.

Gorenjska / sreda, 21. marec 2007 / 06:00

Mnenja županov

»Regionalni razvojni program Gorenjske vsebuje vrsto velikih projektov, ki zahtevajo tudi visoko raven upravljanja, stalno koordinacijo in sodelovanje razvojne agencije. Zato so postavljene f...

Gorenjska / sreda, 21. marec 2007 / 06:00

A smo kaj bogati?

Se spominjate časov, ko smo bili še"vsi enaki"? No, eni so imeli že takrat kaj več od drugih, a tako velikih razlik, kot nastajajo zdaj, pač ni bilo. Kaj nam je tedaj storiti? Se pognati v lov za dena...

Gorenjska / sreda, 21. marec 2007 / 06:00

Plečnikova dela na Gorenjskem

Slovenci se v letu 2007 spominjamo petdesete obletnice smrti enega naših največjih umetnikov, arhitekta Jožeta Plečnika.

Gorenjska / sreda, 21. marec 2007 / 06:00

Šestdeset let Gorenjskega glasa

Letos je za Gorenjski glas jubilejno leto, saj bo oktobra minilo okroglih šestdeset let, odkar redno izhaja osrednji gorenjski časopis. Prva polovica preteklega stoletja ni bila tako stabilna, saj...