PULL ALC-ja
Spoštovani g. Zupan, želel sem vas poklicati, a vas ni v imeniku, zato me, prosim, pokličite, številka je na občinskem spletu. Vaš članek v zadnjem mnenju je tendenciozen in ne odraža resnice.Da vas je (združenje poslovnih uporabnikov letališča Lesce - PULL) župan spoznal šele, ko ste se pri njem zanimali, od kod Društvu gibanja proti širitvi in hrupu LL (Društvo) moč, da ovira razvoj ALC, ne bo čisto držalo. Društva ni hotel sprejeti, dokler se niste pojavili. Pred izredno sejo o ALC je sklicateljem dal vedeti, da je možnost tudi s »protipodpisi«, torej je združenju prav prišlo zavlačevanje.
Sicer ste na letališču »stari znanci«. G. Stušek je vodil upravni odbor, ko je bil prvič občinski svetnik, okoli leta 1995. Uspel je v prizadevanju za prenos občinskih zemljišč na sklad RS, to so njegove izjave v Gorenjskem glasu. Manever vračanja oz. menjave zemljišč je svež in dobro znan, skrito je le, koliko je to stalo. Kdo torej vedri in oblači na ALC? Od leta 1998 ima brezmejno koalicijsko moč. Napravi vse, kar si zaželi - dogovorite se že. Občina ima enormno DARS-ovega denarja, nima pa gradbenega dovoljenja zgolj zato, ker ima projekt z zavajajočimi izračuni vplivnega območja in ne more izkazati lastništva oz. pravice uporabe zemljišč pred upravnim organom. Populistično sprašujete, od kod moč društvu? Raje vprašajte župana, od kod nemoč 11-letnega absolutnega vladarja našega prostora? Odgovor je le eden: ne posluša ne prostorske ne upravne stroke, kot da mu je važen le kapital! Društvo pa moč črpa iz zakonodaje in iz številnega članstva. Moja malenkost prispeva zgolj javno izraženo voljo, da se ALC nekoč le začne urejati z lokacijskim načrtom, ki ga odlok predvideva. Sem pa proti maksimalni stezi in za red ter za prostorsko in okoljsko optimalno, tudi asfaltno stezo, kar vse naj se javno določi.
Vrbnjanska CI, ena od desetih. Po vaše ne želi biti na http://www.e-kolo.si/. Tja se je uvrstila zato, ker se namesto občine ukvarja z javnim problemom: igriščem. Tudi nobena druga ni bila vprašana, ali lahko njeno videnje problemov objavimo. Takšno je pač naše delo, občinske liste za demokracijo in za javno dobro. To je tudi edini cilj, ki ga kot njen občinski svetnik zasledujem in je moteč vsakomur, ki si javno dobro kakorkoli prilašča v zasebno korist.
Janez Urbanc,
občinski svetnik OR,
nosilec Liste modrega sožitja, e-KOLO



Zgornja Gorenjska
Kranjska Gora
Jesenice
Žirovnica
Radovljica
Bled
Gorje
Bohinj
Osrednja Gorenjska
Tržič
Naklo
Kranj
Preddvor
Jezersko
Šenčur
Cerklje na Gorenjskem
Južna Gorenjska
Železniki
Žiri
Gorenja vas-Poljane
Škofja Loka
Medvode
Vodice
Vzhodna Gorenjska
Komenda
Kamnik
Mengeš
Trzin
Domžale
Moravče
Lukovica
Karavanke
