Karl Erjavec (Foto: arhiv GG)

Erjavec o nakupu oklepnikov

Ta teden je nekdanji obrambni minister Karl Erjavec v sporočilu za javnost pojasnil svoje stališče do nakupa oklepnikov.

Kranj - Zatrjuje, da gre za najbolj pregleden postopek nakupa orožja doslej, z mednarodnim razpisom. Nakup je bil racionalen, vodilo pri oblikovanju notranje strukture bataljonov pa je bilo »zagotoviti najvišjo možno varnost vojakov, ustrezno platformo vozil (8x8) in zadostno bojno moč. Dodatna Erjavčeva zahteva pa je bila dosledno spoštovanje zakonodaje in procedure ter upoštevanje predvidenih proračunskih finančnih okvirjev, sporoča bivši obrambni minister in zatrjuje, da kot minister za obrambo pri projektu ni popuščal številnim pritiskom posameznikov in skupin. Zanika tudi, da bi zavajal slovensko javnosti in Nato. Javnost bi zavajal z morebitnimi trditvami, da za doseganje ciljev sil Nata potrebujemo še dodatno ognjeno moč, vendar je ne potrebuje za opravljanje sedanjih nalog, ofenzivnih pa ne opravlja v mednarodnih operacijah v podporo miru.

Pravi, da je bila vsebina pogodbe in konfiguracija vozil izključno strokovna odločitev, pri čimer je povsem zaupal strokovnjakom Slovenske vojske in vse svoje odločitve vezal na strokovne predloge. Prepričan sem, da je bilo takšno ravnanje pravilno in koristno za vojsko in za Slovenijo. »Cilj slovenskega sodelovanja v operacijah za mir je namreč dobro opravljena naloga in da se naši vojaki živi vrnejo domov. In prav dejstvo, da je sicer številno sodelovanje pripadnic in pripadnikov Slovenske vojske v operacijah v podporo miru minilo brez smrtnih žrtev, štejem za največji uspeh svojega mandata,« je zapisal Erjavec. Prizadevanja ministrice Jelušičeve pri nadaljevanju postopkov opremljanja vojske podpira in si želi, da bi bila skrb za varnost pripadnic in pripadnikov SV tudi v prihodnje osrednje vodilo pri oblikovanju varnostne politike in opremljanju Slovenske vojske.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / torek, 26. junij 2007 / 07:00

Dolenjska toplina in zdravje

Topla, domača in zadovoljno spokojna. Tako mnenje sem si ustvaril o Dolenjski, njenih ljudeh, pokrajini, doživljanju podrobnostih, ko sem v Grosupljem svoje kolo postavil ob zid. Za mano je bil zak...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / ponedeljek, 19. oktober 2009 / 07:00

Bruci polni optimizma

Minuli petek so uspešno opravili krst novopečeni bruci Kluba škofjeloških študentov.

Prosti čas / ponedeljek, 19. oktober 2009 / 07:00

Miss Hawaiian Tropic 2010

V sredo smo dobili novo miss, tokrat na prireditvi, vredni svojega imena. V čudovitem ambientu ljubljanskega Atlantisa so podelili kar nekaj različnih lent. Zmagala je Tjaša Sidar

Prosti čas / ponedeljek, 19. oktober 2009 / 07:00

Radio Center praznoval desetletnico

Radio Center letos praznuje desetletnico, ki so jo v programu obeleževali z zgodbami parov, ki so skupaj vsaj deset let, in njihovimi recepti za uspešno zvezo, v soboto, 10. oktobra, prav na radi...

Prosti čas / ponedeljek, 19. oktober 2009 / 07:00

V Komendi so vriskali muzikantje

Spletni portal Narodnjak.si je ob tretji obletnici delovanja pripravil svoj prvi koncert za ljubitelje slovenske domače glasbe.

Tržič / ponedeljek, 19. oktober 2009 / 07:00

Jubilej šolstva v Križah

Kolektiv Osnovne šole Križe je z gosti proslavil 150-letnico šolstva v vasi. Veliko sprememb, a želja po znanju ostaja.