Karl Erjavec (Foto: arhiv GG)

Erjavec o nakupu oklepnikov

Ta teden je nekdanji obrambni minister Karl Erjavec v sporočilu za javnost pojasnil svoje stališče do nakupa oklepnikov.

Kranj - Zatrjuje, da gre za najbolj pregleden postopek nakupa orožja doslej, z mednarodnim razpisom. Nakup je bil racionalen, vodilo pri oblikovanju notranje strukture bataljonov pa je bilo »zagotoviti najvišjo možno varnost vojakov, ustrezno platformo vozil (8x8) in zadostno bojno moč. Dodatna Erjavčeva zahteva pa je bila dosledno spoštovanje zakonodaje in procedure ter upoštevanje predvidenih proračunskih finančnih okvirjev, sporoča bivši obrambni minister in zatrjuje, da kot minister za obrambo pri projektu ni popuščal številnim pritiskom posameznikov in skupin. Zanika tudi, da bi zavajal slovensko javnosti in Nato. Javnost bi zavajal z morebitnimi trditvami, da za doseganje ciljev sil Nata potrebujemo še dodatno ognjeno moč, vendar je ne potrebuje za opravljanje sedanjih nalog, ofenzivnih pa ne opravlja v mednarodnih operacijah v podporo miru.

Pravi, da je bila vsebina pogodbe in konfiguracija vozil izključno strokovna odločitev, pri čimer je povsem zaupal strokovnjakom Slovenske vojske in vse svoje odločitve vezal na strokovne predloge. Prepričan sem, da je bilo takšno ravnanje pravilno in koristno za vojsko in za Slovenijo. »Cilj slovenskega sodelovanja v operacijah za mir je namreč dobro opravljena naloga in da se naši vojaki živi vrnejo domov. In prav dejstvo, da je sicer številno sodelovanje pripadnic in pripadnikov Slovenske vojske v operacijah v podporo miru minilo brez smrtnih žrtev, štejem za največji uspeh svojega mandata,« je zapisal Erjavec. Prizadevanja ministrice Jelušičeve pri nadaljevanju postopkov opremljanja vojske podpira in si želi, da bi bila skrb za varnost pripadnic in pripadnikov SV tudi v prihodnje osrednje vodilo pri oblikovanju varnostne politike in opremljanju Slovenske vojske.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / sreda, 22. junij 2016 / 11:40

Don Kihot ali e-Kihot?

Razširjeno je mnenje, da smo priča konfliktu med tiskanimi in elektronskimi mediji in da bodo tiskani to bitko izgubili. A vojna teh dveh svetov se je komaj začela in še zdaleč ni odločena. In zna bit...

Objavljeno na isti dan


Kultura / petek, 28. december 2007 / 07:00

Ajdičeva Brata na radiu

Opera Brata skladatelja Alojza Ajdiča odslej posneta tudi na tonskem zapisu

Prosti čas / petek, 28. december 2007 / 07:00

Poželenje pod vodo

Kranjski The Tide so se s spotom Desire premierno predstavili na MTV Adria, dan kasneje pa smo člane skupine in sodelujoče pri spotu lahko srečali v kranjski Galeriji Dali. Ogledali smo si tudi nastaj...

Humor / petek, 28. december 2007 / 07:00

Nič več ni tako, kot je bilo

Dedku Mrazu in Božičku ni lahko. Drug drugemu hodita v zelje, otroci niso več zadovoljni z vsakim darilom. Onadva pa sta vsako leto starejša.

GG Plus / petek, 28. december 2007 / 07:00

Med sosedi 70

Odstranitev kontrol na mejah Slovenije z Italijo, Avstrijo in Madžarsko so še s posebno naklonjenostjo in upanjem sprejeli Slovenci v zamejstvu.

Nasveti / petek, 28. december 2007 / 07:00

Z domačimi dobrotami v novo leto

Na našo prošnjo, naj nam predlaga enega svojih menijev za silvestrovo, se je znani slovenski kuhar Andrej Fric, ki je včasih kuhal tudi po gorenjskih gostiščih, zdaj pa živi v Piranu, snema TV filme o...