Karl Erjavec (Foto: arhiv GG)

Erjavec o nakupu oklepnikov

Ta teden je nekdanji obrambni minister Karl Erjavec v sporočilu za javnost pojasnil svoje stališče do nakupa oklepnikov.

Kranj - Zatrjuje, da gre za najbolj pregleden postopek nakupa orožja doslej, z mednarodnim razpisom. Nakup je bil racionalen, vodilo pri oblikovanju notranje strukture bataljonov pa je bilo »zagotoviti najvišjo možno varnost vojakov, ustrezno platformo vozil (8x8) in zadostno bojno moč. Dodatna Erjavčeva zahteva pa je bila dosledno spoštovanje zakonodaje in procedure ter upoštevanje predvidenih proračunskih finančnih okvirjev, sporoča bivši obrambni minister in zatrjuje, da kot minister za obrambo pri projektu ni popuščal številnim pritiskom posameznikov in skupin. Zanika tudi, da bi zavajal slovensko javnosti in Nato. Javnost bi zavajal z morebitnimi trditvami, da za doseganje ciljev sil Nata potrebujemo še dodatno ognjeno moč, vendar je ne potrebuje za opravljanje sedanjih nalog, ofenzivnih pa ne opravlja v mednarodnih operacijah v podporo miru.

Pravi, da je bila vsebina pogodbe in konfiguracija vozil izključno strokovna odločitev, pri čimer je povsem zaupal strokovnjakom Slovenske vojske in vse svoje odločitve vezal na strokovne predloge. Prepričan sem, da je bilo takšno ravnanje pravilno in koristno za vojsko in za Slovenijo. »Cilj slovenskega sodelovanja v operacijah za mir je namreč dobro opravljena naloga in da se naši vojaki živi vrnejo domov. In prav dejstvo, da je sicer številno sodelovanje pripadnic in pripadnikov Slovenske vojske v operacijah v podporo miru minilo brez smrtnih žrtev, štejem za največji uspeh svojega mandata,« je zapisal Erjavec. Prizadevanja ministrice Jelušičeve pri nadaljevanju postopkov opremljanja vojske podpira in si želi, da bi bila skrb za varnost pripadnic in pripadnikov SV tudi v prihodnje osrednje vodilo pri oblikovanju varnostne politike in opremljanju Slovenske vojske.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / / 14:23

Tanja odgovarja

Pozdravljeni, vedno z zanimanjem spremljam vašo rubriko v Gorenjskem glasu, tokrat se na vas obračam s prošnjo, da mi pomagate razumeti mojo trenutno situacijo in mi vlijete nekaj upanja z...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / ponedeljek, 31. december 2007 / 07:00

V Hali Tivoli obljubljajo nastop Tokio Hotela

V petek, 28. marca 2008, naj bi Ljubljano obiskala priljubljena skupina Tokio Hotel. Praznična pa je novica, da bodo prvih dvatisoč vstopnic prodali pet evrov ceneje kot vse nadaljn...

Prosti čas / ponedeljek, 31. december 2007 / 07:00

Rada ima delo na televiziji

Ena izmed voditeljic na nacionalni televiziji je Jerca Zajc. Stara je 26 let in prihaja z Verja pri Medvodah. Januarja bodo minila tri leta, odkar jo videvamo na televizijskih ekranih.

Prosti čas / ponedeljek, 31. december 2007 / 07:00

Znani Gorenjci na silvestrovo

Znane Gorenjce smo povprašali, koliko jim pomeni praznovanje silvestrovega in kako ga bodo preživeli.

Mularija / ponedeljek, 31. december 2007 / 07:00

Decembrske iskrice v vrtcu Najdihojca

V kranjskem vrtcu Najdihojca so otroci lahko dodobra začutili praznično decembrsko vzdušje. Vzgojiteljice imajo že vrsto let navado, da za otroke in starše pripravijo predstavo in tudi letošnji d...

Kultura / ponedeljek, 31. december 2007 / 07:00

Poslikana zibka le v premožnih družinah

Na koncu vhodne avle v Mestno hišo v Kranju je v okviru projekta "Vitrina meseca" na ogled zibka iz Bohinjske Češnjice.