Alpski kvintet je nastopil kot vodilni ansambel Veselo v Kranjsko Goro.

Veselo v Kranjsko Goro

Prejšnji konec tedna je v Kranjski Gori potekalo dvodnevno srečanje narodnozabavnih ansamblov. Prireditev z naslovom Veselo v Kranjsko Goro je organizirala Lokalna turistična organizacija, postala pa bo tradicionalna.

Začelo se je v dopoldanskih sobotnih urah, ko so na stojnicah pred dvorano Vitranc predstavili domačo in umetnostno obrt številnih ponudnikov iz okolice, glavni dogodek prireditve pa je bil v večernih urah. Glasbeno dogajanje je odprla Godba na pihala iz Mengša, ki se je najprej s promenadnim koncertom sprehodila skozi kraj in nato koncertirala pred dvorano Vitranc, nadaljevalo pa se je z nastopom številnih narodnozabavnih ansamblov v dvorani.

Prvi so na oder stopili člani Alpskega kvinteta, ki so kot vodilni nastopajoči tudi zaključili celovečerni koncert. Kot gostje pa so nastopili Slovenski muzikantje, Mitja kvintet, Triglav kvintet Katerman in Gorenjski kvintet, Vesel Štajerke, Trio Klemen Rošter ter ansambla Karavanke in Ejga. Za smeh sta poskrbela humorista Klemen Košir in Sepp Reich iz Avstrije, ki se je, poleg voditeljice koncerta Alenke Resman Langus, odlično znašel tudi v vlogi povezovalca programa. V dvorani so si obiskovalci lahko ogledali razstavljena slikarska dela Ivanke Kraševec Prešeren, Ivana Prešerna Žana ter Nevenke Semeja.

Organizator je poskrbel tudi za polne želodčke prisotnih. Teh pa je bilo več kot petsto, skoraj polovica iz Avstrije.

»Naša želja je v Kranjsko Goro pripeljati obiskovalce, ki bi se v našem kraju zadržali dlje časa,« je pojasnila direktorica LTO-ja Kranjska Gora Mirjam Žerjav in nadaljevala: »Vsekakor nam prireditev brez pomoči in hkrati pobudnika Jožeta Antoniča ne bi uspela, pri organizaciji pa je veliko pomagal tudi gospod Janez Per (član Alpskega kvinteta). Škoda, da smo morali nedeljski del prireditve – srečanje z Alpskim kvintetom odpovedati zaradi premajhnega števila prijav, a vseeno smo s prireditvijo več kot zadovoljni. Drugo srečanje Veselo v Kranjsko Goro bo potekalo naslednje leto, prav tako v mesecu oktobru.«

     

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šenčur / ponedeljek, 25. junij 2018 / 10:41

Tudi v Šenčurju za ljubljanski center

Tudi Občina Šenčur namerava pristopiti k Regijskemu centru za ravnanje z odpadki Ljubljana. Komunala Kranj sicer tja že leto in pol odvaža tudi šenčurske odpadke.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / petek, 4. december 2015 / 07:00

Umetnost malo drugače

Gašper Čarman je najboljši somelje Slovenije, Matjaž Erzar je pred kratkim obiskal Laponsko, Okusi Radol'ce pa se danes zvečer v Joštovem hramu v Podnartu uradno poslavljajo od letošnjega novembra in...

Bohinj / petek, 4. december 2015 / 07:00

Dobrodelni koncert za malo Anjo

Bohinjska Bistrica – Kulturno društvo Bohinj na predvečer Miklavža, 5. decembra, ob 19.30 v Domu Joža Ažmana v Bohinjski Bistrici pripravlja letos že četrti dobrodelni koncert. Udeležbo na koncertu...

Kultura / petek, 4. december 2015 / 07:00

Lepa Vida za radost življenja

V soboto bodo v Prešernovem gledališču uprizorili že četrto premiero v letošnji sezoni, Cankarjevo Lepo Vido v režiji Mihe Nemca.

Kronika / petek, 4. december 2015 / 15:46

Pri Mengšu strmoglavilo manjše letalo

V včerajšnjem strmoglavljenju manjšega potniškega letala v bližini Mengša je umrl avstrijski državljan, ki je bil na poti na brniško letališče. Vzrok nesreče še ni znan.

Kultura / petek, 4. december 2015 / 12:43

Poznoantična oklepa

Prvič bodo predstavili oklepa iz 6. stoletja.