Na festivalu z razgledom, kakor upravičeno rečejo Kamfestu - je poskrbljeno tudi za najmlajše in njihove starše.

Plaža na grajskem hribu

Poletno dogajanje v Kamniku se je za dva tedna preselilo na Mali grad, kjer v okviru Kamfesta potekajo številne aktivnosti.

Kamnik – Kamniški festival se bo letos v celoti, tako kot se je pred petimi leti tudi začel, potekal na pobočju Malega gradu, ki so ga v ta namen uredili za številne prireditve.

»Mali grad je gotovo ena glavnih kamniških zanimivosti, predvsem pa odlično okolje za poletne festivale, zato smo sem gor letos prestavili vse tri odre. Malo pa je k temu pripomogla tudi zaprta kavarna in za promet odprta Šutna. Po nekaj stoletjih se dogajanje vrača tudi v stražni stolp, kjer bodo letos večerni oder, festivalska čitalnica in likovno razstavišče. Osvetlili smo ga kot svetilnik, da bo že na daleč opozarjal na festival,« je o letošnjih novostih festivala spregovoril programski vodja in predsednik organizatorjev – Kulturnega društva Priden možic - Goran Završnik in si zaželel, da bi se čim hitreje rešile dolgoletne težave z nerešeno denacionalizacijo, saj bi tako v samo pobočje, predvsem pa v slabo urejeno dostopno pot, lahko vložili še več denarja.

Občina Kamnik je za festival letos namenila trideset tisoč evrov in poskrbela, da so vse prireditve, razen enega koncerta, brezplačne. »Festival se je med Kamničani in širšo okolico že zelo dobro prijel in res nam ni žal te postavke v proračunu. Vsako leto računamo tudi na obnovo poti, a postopek denacionalizacije žal še kar ni končan. Upamo da bo prihodnje leto,« je na novinarski konferenci pred začetkom festivala povedal župan Tone Smolnikar.

Namen festivala, ki je v zadnjih letih postal ena bolj obiskanih prireditev v širši okolici, saj ga dnevno obišče tudi do dva tisoč ljudi, je že od vsega začetka povezati kamniške kulturne in turistične organizacije, zato so tudi letos k sodelovanju povabili Matično knjižnico Kamnik, JSKD Kamnik, Agencijo za razvoj turizma in podjetništva ter MC Kotlovnica. Na pobočju Malega gradu si je tako mogoče že od 10. ure dopoldne izposoditi knjigo in jo prebrati na pravi plaži z ležalniki in senčniki. Najmlajšim so pripravili številne delavnice in branje pravljic, do večernih koncertov pa lahko tako domačini kot turisti posedijo na številnih dodatnih klopeh.

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Naklo / četrtek, 5. julij 2007 / 07:00

Nagrajenci v Naklem

Na četrtkovi slavnostni seji so podelili letošnja priznanja Občine Naklo. Peta častna občanka je Mimi Malenšek.

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 4. junij 2010 / 07:00

Harmonikarji znova v Besnici

Ta konec tedna bo Besnica gostila 11. festival narodnozabavne glasbe Zlata voščenka, 19. Gorenjsko prvenstvo harmonikarjev in 2. Mednarodno tekmovanje harmonikarjev za pokal Kranja.

Prosti čas / petek, 4. junij 2010 / 07:00

Pogum in Primorski fantje

Predstavljamo še zadnji tekmovalni ansambel, ki bo 11. junija ob 19.30 nastopil na desetem Večeru slovenskih viž v narečju v Škofji Loki - ansambel Pogum. Gostje v revijalnem delu večera bodo Primorsk...

GG Plus / petek, 4. junij 2010 / 07:00

Greste kaj na morje?

Gorenjska ni obmorska dežela, ima pa prost dostop do morja - in to po avtocesti! Do tistih dobrih štirideset kilometrov obale, ki jo premore naša država (sosednja hrvaška pa kar 4012). Do 25...

Zanimivosti / petek, 4. junij 2010 / 07:00

Čas bodo znova zavrteli nazaj

Bled - Ta konec tedna se bo na Blejskem gradu znova mogoče pridružiti grajskim gospodičnam in vitezom. Zavod za kulturo Bled bo namreč že četrto leto zapored pripravil Srednjeveš...

Radovljica / petek, 4. junij 2010 / 07:00

Dejstva, ne sentimentalnost

"Vse do danes mi je zgodovina vedno dala prav. Na žalost," je na nedavnem predavanju v Radovljici dejal tržaški pisatelj, akademik Boris Pahor.