Na predpremiero v Bovec sta prav v zvezdniškem stilu prispela tudi dva izmed glavnih igralcev iz Zgodb iz Narnije. (Foto: Zaklop)

Bovška Narnija

Jutri si lahko ob 16.15 na Kanalu A ogledate zanimiv in aktualen dokumentarni film Narnija v Bovcu.

V slovenske kinematografe je prispel drugi del filma Zgodbe iz Narnije: Princ Kaspijan. Za slovensko občinstvo je film morda še posebej zanimiv, saj so ga delno posneli tudi v naših krajih. Predpremiero je film doživel pred enim tednom v deževnem in vetrovnem večeru na prostem v Bovcu, kino pod zvezdami pa so tisti večer obiskali tudi številni znani Slovenci, celo politični vrh s svojimi spremljevalkami.

Premierno smo si film lahko ogledali v sredo. Gledalec lahko ugotovi precej stvari, ki vam jih bo razkril dokumentarec o snemanju filma. Lahko bi rekli, da je bil prvi del živahnejši, angleški humor ostaja isti, vseeno pa je zgodba daleč stran od 'haripoterjanstva' ali pričakovanih bitk, kot smo jih videli v Gospodarju prstanov. Po angleško bi lahko temu rekli, da se sicer znajdemo v Narniji, ki pa deluje zelo realno in kljub pravljičnim bitjem pušča neračunalniški vtis.

Slovenci predvsem spoznamo, da je Soča resnično zelena, svetloba, ki jo okolje in vreme v njenem okolju ponujata profesionalnemu snemalcu ali fotografu, pa je resnično nekaj posebnega.

Dokumentarni film Narnija v Bovcu govori o nastanku filma in počutju številne filmske ekipe, ki je prebivala v prečudoviti dolini reke Soče v bližini Bovca in Triglavskega narodnega parka. Dokumentarec ponuja zanimiv pogled v zakulisje z izrazitim slovenskim pridihom. Med drugim boste izvedeli, zakaj je Soča sploh postala glavna igralka v prizorih zaključne bitke v filmu, kako so slovenski gradbeniki pomagali zgraditi nenavadni leseni most (ki ga je ob močnem deževju narasla Soča skorajda odnesla), kako je eden izmed bovških kuharjev kapituliral pred množico lačnih filmarjev in zakaj je režiser Andrew Adamson postal častni meščan Bovca.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / sobota, 12. januar 2008 / 07:00

V nesreči letala Antonov umrl pilot iz Tržiča

Na gozdnatem območju Svete planine v bližini Trbovelj je v petek strmoglavilo letalo Antonov AN-2, v katerem je umrl pilot Viktor Bečan - Som iz Tržiča.

Objavljeno na isti dan


Kranj / torek, 1. julij 2014 / 07:00

Urbanistične rešitve za mestno jedro

Kranj – Ob zaključku urbanistične interaktivne razstave Želite? Kranj!, ki je bila na ogled v Layerjevi hiši, o prenovi ulic in trgov starega mestnega jedra gorenjske prestolnice, se je v Stolpu Šk...

Zanimivosti / torek, 1. julij 2014 / 07:00

Iskali zdravilo za tuberkulozo

Sedem dijakov Gimnazije Franceta Prešerna je svoje raziskovalno delo pri krožku bioinformatike strnilo v nalogo, s katero so si prislužili srebrno priznanje na državnem tekmovanju mladih raziskovalcev...

Šport / torek, 1. julij 2014 / 07:00

Na Zarici so proslavili jubilej

Minulo soboto so v športnem parku Zarica pripravili praznovanje 40-letnice domačega nogometnega kluba NK Kranj, vrhunec pa je bila tekma med domačo člansko ekipo in gosti iz Banja Luke.

Kronika / torek, 1. julij 2014 / 07:00

Z manj denarja rešujejo več

Na vrhovnem sodišču po letu dni od podpisa zaveze z vlado ugotavljajo, da je sodstvo doseglo spodbudne premike na bolje, bojijo pa se, da lahko sodiščem že avgusta zmanjka denarja.

Razvedrilo / torek, 1. julij 2014 / 07:00

Praznik dobrote, lepote in športa

Turnir leta, praznik slofutsala, dogodek za vso družino, praznovanje z miss, dobrodelnost in morda še kaj je zaznamovalo prireditev, ki so jo prejšnji teden pripravili v športnem parku Rovn v Selški d...