Šenčur ima mojstrico žara
Ihan je spet gostil amaterske in profesionalne mojstre žara. Med amaterji je prvič zmagala ženska. Šenčurjanka. Portorož pa je dobil nov elitni klub, prvi tovrstni v Sloveniji.
Pred gasilskim domom v Ihanu je v soboto spet dišalo. Tokrat je bilo že 6. Državno tekmovanje v peki na žaru. Tradicionalno tekmovanje je potekalo pod budnim očesom Tomaža Vozlja, ki ima za sabo že vrsto mednarodnih kuharskih tekmovanj. Znova so se mojstri pomerili v amaterski in profesionalni kategoriji, vsi pa so imeli za pripravo svoje jedi iz svinjskega mesa na razpolago osemdeset minut. Vse mojstrovine so bile ocenjene in nagrajene: petsto evrov za prvo mesto, prašič pitanec za drugo in odojek za tretje mesto v profesionalni kategoriji; prašič pitanec za prvo mesto, odojek za drugo in darilni paket za tretje mesto pa v amaterski kategoriji.
Med tekmovalci se je tudi letos znašlo precej gorenjskih imen. Dobra je bila udeležba iz Kranja in okolice, znova pa je bil med profesionalci Jože Bukovinski iz Šenčurja pri Kranju, ki dela na irski ambasadi, pri amaterjih pa je celo zmagala Suzana Vehovec - ravno tako Šenčurjanka, in prva ženska, ki je kdaj zmagala na tekmovanju mojstrov žara.
Med profesionalci je omenjeni Jože Bukovinski s trisom dobrot z žara zasedel drugo mesto, prvi je bil Boštjan Jamšček iz Nove Gorice, ki je prepričal z Zloženko z dimljeno svinjsko ribico, tretji pa Domžalčan Martin Blejec z Antonovim krožnikom.
Domžalčana pa sta osvojila tudi tretje in drugo mesto pri amaterjih. Drugi je bil Edvard Krajnc, tretji pa Anže Korošec. Zmagala pa je Suzana Vehovec.
Obala pa je bila minuli teden v znamenju slovesnega odprtja novega elitnega Glow Supper Cluba v Portorožu, prvega tovrstnega lokala v Sloveniji. Povabljeni gostje so bili deležni edinstvenega vzdušja, vznemirljivih glasbenih ritmov in izjemne kulinarične ponudbe, ki je vključevala svetovne jedi afriškega in francoskega pridiha.
Okrog štiristo povabljencev je z zanimanjem prisluhnilo ritmom DJ Ariela G. iz Miamija, zvokom saksofonistke Lady Victorie ter tolkača Chrisa B. iz Londona. Z mednarodno glasbeno udeležbo so organizatorji poudarili pridih različnih kultur, ki ga bodo v lokalu deležni gostje. Med povabljenimi smo opazili kar nekaj znanih slovenskih obrazov.
Pohvale za kulinarične dobrote so se kar vrstile. Mize so namreč krasile raznovrstne specialitete z vsega sveta, ki bodo po besedah direktorja Boštjana Lucuja tudi v prihodnosti zadovoljevale največje gurmane: »Gostom bomo ponujali zanimivo fuzijo francosko-afriške kuhinje z mediteranskim pridihom. Široka ponudba bo zadostila raznolikim okusom, združili pa smo jo s prvovrstno postrežbo ter inovativnostjo in ekskluzivnostjo ponudbe.«