Svetniki SDS bojkotirali sejo
Tržiški svetniki SDS so bojkotirali zadnjo sejo občinskega sveta. Županu očitajo posmehovanje in aroganten odnos ter nazadnjaško politiko.
Tržič – Svetniki SDS so v četrtek obstruirali sejo občinskega sveta v Tržiču. Ta se je kljub odsotnosti najštevilnejše svetniške skupine začela z enourno zamudo, saj sta se je naknadno udeležila dva opozicijska svetnika. Točno na polovici jo je moral župan Borut Sajovic vseeno prekiniti zaradi nesklepčnosti. Svetnik Klemen Grašič (Mladi Tržiča) je namreč odkorakal iz dvorane z besedami: »Grem, vrtci gredo gor.« O dvoodstotni podražitvi vrtcev bodo torej razpravljali šele jeseni, prav tako pa tudi o predlaganih podražitvah komunalnih storitev. Župan Sajovic sicer navaja, da svetniki SDS o obstrukciji občinskega sveta niso predhodno obvestili.
Kot je nekdanji tržiški župan Pavel Rupar zapisal v izjavi za javnost, obstaja več razlogov za bojkot julijske seje. Predsednik in svetnik tržiške SDS tako županu Sajovicu očita aroganten odnos in nestrpnost do vseh, ki se ne strinjajo z njegovo nazadnjaško politiko. Prav tako navaja, da so svetniki prejeli neuporabno gradivo za sejo, saj ga skoraj polovico niso prejeli v predpisanem roku. Na dnevnem redu seje je bil tako tudi zaključni račun za lansko leto, o katerem pa svetniki SDS niso želeli pavšalno in na hitro razpravljati. Rupar med drugim novi občinski oblasti očita, da je v zadnjem letu pridelala dodatnega skoraj pol milijona evrov minusa v občinski blagajni. »Brez ukrepanja bo občina do konca mandata zadolžena za katastrofalnih devet milijonov evrov,« napoveduje. Župan Sajovic na Ruparjeve navedbe odgovarja, da so gradivo skoraj v celoti posredovali predpisanih deset dni pred sejo, naknadno pa so svetniki prejeli le še nekaj gradiva, ki ni bilo vsebinske narave. Nasprotno od Ruparja tudi navaja, da se je občinski dolg od januarja do julija 2008 s 3,5 milijona zmanjšal na 2,5 milijona evrov.
Rupar Sajovica in podžupana Jureta Megliča še obtožuje, da se tajno dogovarjata o umestitvi sortirnice odpadkov v bližino Tržiča in odprtju prostora deponije za vso Gorenjsko, kar pa Sajovic zanika: »Naše stališče je nespremenjeno. V Tržiču nimamo možnosti za gradnjo vsegorenjskega centra za ravnanje z odpadki.« Prav tako župan zavrača Ruparjeve navedbe o nameravanih enormnih podražitvah komunalnih storitev: »Komunalnih storitev nismo podražili že od začetka mojega mandata. Cena komunalnih storitev v Tržiču je zato v spodnji tretjini gorenjskih občin in je zaradi inflacije ter podražitve energentov prenizka, da bi ljudem lahko dali kvalitetno preskrbo z vodo in odvajanje odplak.« Sajovic je še poudaril, da ta čas s projektom gradnje vodovoda in kanalizacijskega omrežja ter čistilne naprave rešujejo problem preskrbe z vodo za nadaljnjih petdeset let: »Tržič bo do leta 2010 postal komunalno najbolje opremljena občina na Gorenjskem. Za to smo pridobili deset milijonov evropskih in pet milijonov evrov državnih sredstev. Okoli pet milijonov evrov bo prispevala občina, del pa, tako kot povsod v Sloveniji, občani prek nekaj višjih zneskov na položnicah.«