Poleg vrtnic v rozariju so letos navduševale tudi tiste, ki so jih od doma prinesli in v vazah razstavili obiskovalci.

Navdušile tudi v vazah

V Arboretumu so se na petem rožnem dnevu zbrali ljubitelji vrtnic iz vse Slovenije.

Volčji Potok – Člani Društva ljubiteljev vrtnic Slovenije in Arboretum Volčji Potok so na predvečer prvega poletnega dne pripravili zdaj že tradicionalni slovenski dan vrtnic, ki pa je tokrat prinesel zanimivo novost.

Vsako leto strokovnjaki in ljubiteljih teh rož v arboretskem rozariju izberejo najljubšo sorto vrtnic, tokrat pa so k sodelovanju povabili obiskovalce, da od doma prinesejo in razstavijo svoje najlepše vrtnice. »Odziv je bil kljub slabemu vremenu zelo dober, saj smo v vazah razstavili kar šestdeset vrtnic. Obiskovalci so za najlepšo izbrali vrtnico Châpeau de Napoléon, najverjetneje zato, ker ima lepe cvetove, šopek je ravno prav bogat, zeleni listi pod čašnimi listki pa so obraščeni z zelo nenavadno kosmatino, česar večina še ni videla. Strokovna komisija je za najlepšo vrtnico letos izbrala sorto Bonica 82 z ljubkimi porcelanasto rožnatimi cvetovi. Njeno prvo mesto v glasovanju strokovne komisije pa si razlagam kot priznanje, da ni samo uporabna, temveč tudi lepa,« je letošnji izbor najlepše sorte povzel Matjaž Mastnak iz Arboretuma.

Ljubitelje vrtnic bodo k podobnemu sodelovanju povabili tudi prihodnje leto, prihodnjič tudi s kategorijo »vrtnic brez imena«, zlasti starih sort, saj želijo strokovnjaki na ta način opozoriti, da so tudi vrtnice del tako naravne kot tudi kulturne dediščine, ki jo moramo ohranjati.

   

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / ponedeljek, 8. avgust 2016 / 11:25

Čudovita srhljivost strel

V Sloveniji v povprečju beležimo okoli šestdeset tisoč udarov strele letno. Bliskanja in grmenja se nekateri bojijo, drugim pa lov za nevihtami predstavlja izziv in sprostitev.

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / sreda, 26. marec 2008 / 07:00

Podelili športna priznanja

Zavod za šport in Športna zveza Škofja Loka sta podelila 28 športnih priznanj za leto 2007.

Splošno / sreda, 26. marec 2008 / 07:00

Včasih smeh, drugič jok

Ivankino otroštvo je zaznamovalo posojilo, ki ga je najel oče.

Železniki / sreda, 26. marec 2008 / 07:00

Strah pred poplavami še živi

V Železnikih se po pol leta še zelo dobro spominjajo katastrofalnih poplav, ki so jih prizadele lanskega septembra. Triletni sanacijski program bo vlada predvidoma obravnavala ta teden.

Splošno / sreda, 26. marec 2008 / 07:00

Komentar: Šest mesecev kasneje

Pred tednom dni je minilo šest mesecev od hude vodne ujme, ki je na Škofjeloškem najbolj prizadela občino Železniki.

Škofja Loka / sreda, 26. marec 2008 / 07:00

Trudijo se obvladovati bolezen

Društvo diabetikov iz Škofje Loke, ki šteje že 454 članov iz Škofje Loke, Selške in Poljanske doline, je pred kratkim priredilo občni zbor.