Nov vrtec na Hrušici

Na Hrušici so odprli nove prostore otroškega vrtca, ki so jih uredili v kulturnem domu.

Hrušica - Pridobili so dobrih tristo kvadratnih metrov površin z dvema igralnicama, osrednjim prostorom, garderobami, sanitarijami, prostorom za strokovne delavce, teraso … Celotna naložba je stala dobrih 562 tisoč evrov, od tega je večino prispevala Občina Jesenice, nekaj ministrstvo za šolstvo, štiri tisoč evrov za nakup igral pa je podarila Lekarna Plavž. Z ureditvijo novih prostorov vrtca pa obnova kulturnega doma še ni zaključena. Še letos bodo v njem nove prostore dobili knjižnica ter domača društva. V preostalem delu objekta pa naj bi v prihodnjih petih letih zgradili štirinajst neprofitnih stanovanj.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / petek, 22. junij 2007 / 07:00

Andrej Bajuk na Gorenjskem

Kranj - Predsednik Nove Slovenije in finančni minister Andrej Bajuk bo v soboto, 23. junija, obiskal Gorenjsko, kjer se bo srečal s funkcionarji NSi, predsednik...

Objavljeno na isti dan


Splošno / petek, 21. september 2007 / 07:00

Imamo vse pomembne objekte

Danes bo odprtje nove kulturne dvorane - Kulturnega hrama Ignacija Borštnika v Cerkljah. Župan Franc Čebulj ob tem pravi, da so bili v dvanajstih letih zgrajeni vsi pomembni objekti, ki bodo stali tud...

Splošno / petek, 21. september 2007 / 07:00

Festival kulture v Cerkljah

V Kulturnem hramu Ignacija Borštnika bodo v naslednjih devetih dneh zanimive kulturne prireditve.

Splošno / petek, 21. september 2007 / 07:00

Cerkljanski likovniki razstavljajo v Šenčurju

V šenčurskem muzeju je razstavljenih 37 del šestnajstih članov Društva likovnikov Cerklje.

Šport / petek, 21. september 2007 / 07:00

Za uvod Jeseničani na Dunaj

Hokejisti Acronija Jesenic bodo letošnje nastope v ligi EBEL danes začeli na Dunaju, že v nedeljo pa se bodo z ekipo KAC-a pomerili v domači dvorani.

Šport / petek, 21. september 2007 / 07:00

Branili bodo kar štiri naslove prvakov

Bled – Blejski odbojkarji ekipe ACH Volley jutri začenjajo nastope v novi sezoni. V Interligi bodo namreč gostovali pri avstrijski ekipi Posojilnica Dob/Aich, domačemu občinstvu pa se bodo p...