Film o Angeli Boškin
Življenjsko zgodbo prve medicinske sestre na Slovenskem Angele Boškin so snemali tudi na Jesenicah.
V Kasarni na Stari Savi na Jesenicah je potekala predpremiera filma Angela Boškin – Poti k ljudem. Predstavitev sta pripravila Izobraževalni program Televizije Slovenija in Gornjesavski muzej Jesenice. Igrano-dokumentarni film, ki govori o življenju in delu prve medicinske sestre na Slovenskem, so snemali tudi na Jesenicah. Angela Boškin je namreč svojo pionirsko pot v tem humanem poklicu leta 1919 začela prav na Jesenicah.
Kot je povedala Irena Lačen Benedičič, direktorica Gornjesavskega muzeja Jesenice, so s Televizijo Slovenija že nekajkrat sodelovali, zlasti pri snemanju filmov o zgodovini železarstva. Tudi tokrat so jih televizijci povabili k sodelovanju, kajti v Gornjesavskem muzeju hranijo bogato zbirko muzejskih eksponatov iz začetka prejšnjega stoletja, ki so se za potrebe snemanja spremenili v rekvizite. Med njimi so bili denimo kolo, kovček in druga oprema. Nekaj prizorov so posneli v delavskem stanovanju v Kasarni na Stari Savi, nekaj pa na drugih lokacijah na Jesenicah. Sicer so film snemali še v drugih krajih Slovenije, ki jih je s svojim delom zaznamovala Angela Boškin - v Ljubljani, v Trbovljah in v Pevmi pri Gorici.
Film je nastal v Izobraževalnem programu TV Slovenija po scenariju Metke Jakšič in v režiji Petre Hauc, direktor fotografije in snemalec je bil Janez Kališnik, montažerka pa Maja Nikita Lah. V vlogi Angele Boškin je v filmu nastopila dramska igralka Vesna Jevnikar, strokovna sodelavka pri nastajanju filma je bila Irena Keršič Ramšak z Društva medicinskih sester, babic in zdravstvenih tehnikov Ljubljana. V igranih prizorih so nastopili šečlani Mladinskega gledališča Svoboda Trbovlje in tudi člani Gledališča Toneta Čufarja z Jesenic.