Igor Horvat (Foto: arhiv GG)

Jeseniška bolnišnica ima 60 let

Ob jubileju se pripravljajo na gradnjo garažne hiše s heliportom, prizidka z novim operacijskim blokom ...

Jesenice – V petek so v Festivalni dvorani na Bledu pripravili slovesnost ob praznovanju 60-letnice delovanja Splošne bolnišnice Jesenice. Bolnišnico so uradno odprli 11. aprila 1948, v tistem času pa je bila najbolj moderna na Balkanu. Imela je le dva oddelka, kirurškega in internističnega. Skozi leta se je dejavnost širila in danes se lahko pohvalijo, da so sodobna regijska bolnišnica, ki na prvo mesto postavlja strokovnost in prijaznost do pacientov. Letno sprejmejo prek 12.500 bolnikov ter opravijo preko 130 tisoč ambulantnih pregledov. Zaposlenih imajo šeststo ljudi, od tega 59 zdravnikov specialistov. Kot je povedal direktor Igor Horvat, bolnišnico kljub nenehnemu pomanjkanju denarja vseskozi prenavljajo in opremljajo. Tako so bili prva bolnišnica v Sloveniji, ki je bila popolnoma digitalizirana, kar pomeni, da klasičnih rentgenskih slik nimajo več. V bodoče jih čaka nekaj pomembnih projektov, še ta mesec bodo pričeli graditi garažno hišo s heliportom, pred vrati je težko pričakovana gradnja prizidka, v katerem bodo uredili kirurgijo z novimi operacijskimi prostori, intenzivno terapijo, urgenco, patologijo in lekarno. Pripravljajo se tudi na prenovo energetske oskrbe bolnišnice, je povedal Horvat. Kar nekaj novosti jih čaka tudi na strokovnem področju. Kot je povedal strokovni direktor Igor Rus, bodo še letos dobili oddelek patologije, poleti bo začel delovati najsodobnejši diaskopski aparat, začeli bodo izvajati program magnetne resonance … Ob vsem tem pa se soočajo s prostorskimi težavami, saj so, kot je dejal Rus, najbolj utesnjena bolnišnica v državi, prav tako pa imajo že nekaj časa težave s pomanjkanjem zdravstvenega osebja. Kljub vsemu pa so po besedah glavne sestre Zdenke Kramar bolniki zadovoljni z obravnavo in v vsakoletni anketi bolnišnici dajejo visoke ocene, ki potrjujejo prijaznost in strokovnost.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Cerklje na Gorenjskem / sobota, 25. junij 2011 / 07:00

Župan sprejel najboljše učence

Cerklje - Župan Franc Čebulj je v petek v prostorih Občine Cerklje sprejel ravnateljico OŠ Davorina Jenka Cerklje Damijano Božič-Močnik in dvanajst učenk in učencev, ki so bili v...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sreda, 14. november 2007 / 07:00

Počastili konec Soške fronte

S proslavo in pohodom h Krnskemu jezeru so v soboto počastili 90-letnico konca bojev na Soški fronti.

Radovljica / sreda, 14. november 2007 / 07:00

Po novi avtocesti še ta mesec

Družba za avtoceste (Dars) bo predvidoma še v tem mesecu odprla za promet desno polovico 2,4 kilometra avtoceste od Podtabora do Peračice.

Splošno / sreda, 14. november 2007 / 07:00

Razkritje bližnje prihodnosti

Pri Audiju se pripravljajo na prvo predstavitev novega malčka A1.

Splošno / sreda, 14. november 2007 / 07:00

Pogled od zgoraj

Pri Nissanu so razvili nov asistenčni sistem za lažje parkiranje.

Splošno / sreda, 14. november 2007 / 07:00

Obletnice, priznanja in nov avto

Majestic 5 so bili stari deset let, Mitja Okorn še vedno hodi s Tino, Sanja Grohar pridno dela kariero, Alenka Gotar je posnela skladbo Ženska iz soli in se oglasila na Primskovem.