Vlak se je iztiril, potniki rešeni
V sobotni vaji reševanja v primeru prometne nezgode na železnici so sodelovali poklicni gasilci, reševalci, policija in druge pristojne službe.
Struževo – Na kranjskem operativno komunikacijskem centru so v soboto ob 10.22 prejeli obvestilo o iztirjenju potniškega vlaka, ki je nekaj minut prej krenil s kranjske železniške postaje v smeri proti Jesenicam. Na center je poklical eden od potnikov, enako je storil mimoidoči in skoraj hkrati je obvestilo poslal tudi strojevodja, ki je povedal, da se je vlak zaradi neznanega vzroka iztiril na struževskem mostu, izpod sprednjega dela kompozicije se je začel valiti dim, nekaj potnikov je bilo tudi ranjenih.
K sreči je šlo tokrat samo za vajo reševanja v primeru prometne nezgode na železnici, s katero so želeli prikazati usposobljenost vseh pristojnih služb za tovrstno akcijo, če bi resnično prišlo do nesreče. Na prizorišče »nesreče« so že nekaj minut po obvestilu prispeli kranjski poklici gasilci, reševalci prehospitalne enote nujne medicinske pomoči, policisti in gorski reševalci. S posebnim, za vožnjo po tirih prirejenim vozilom je nekaj kasneje do vlakovne kompozicije prišla še enota Slovenskih železnic, ki po končani reševalni akciji poskrbi za ponovno vtirjenje vlaka. Kot je ob začetku reševalne vaje povedal direktor kranjske Gasilsko reševalne službe Vojko Artač, je na železniški progi od Kranja proti Radovljici kar nekaj kilometrov težko dostopnega terena, ki bi ob morebitni železniški nezgodi za reševalce predstavljal precejšnje težave ter zahteval reševanje s kopnega, vode in zraka. V reševalni vaji bi moral sodelovati tudi policijski helikopter, ki so ga odpovedali.
Po posredovanju gasilcev so svoje delo začeli opravljati gorski reševalci, ki so težje ranjence z vlaka spravili z nosili, pripetimi na žičnice, druge pa so gasilci zavarovali z odejami in jih pospremili do reševalcev. Reševalna ekipa je v šotoru, ki so ga postavili kranjski taborniki, oskrbela težje ranjene potnike, medtem pa je posebej usposobljena posadka gasilcev in potapljačev začela iskati potnike, ki naj bi ob iztirjenju vlaka popadali v vodo. Potek reševalne vaje je ves čas nadziral in usmerjal vodja intervencije pri kranjskih poklicnih gasilcih Matej Kejžar, ki je dejal, da bi bilo reševanje v resnični situaciji zelo težavno. Reševalna vaja je bila uspešna, podrobnosti pa bodo znane po analizi.