Uporabniki zadovoljni s knjižnico
Osrednja knjižnica Kranj je med uporabniki Izposojevališča Šenčur, ki se nahaja v stavbi AMD Šenčur, izvedla anketo.
Njen namen je bil ugotoviti ustreznost in primernost knjižnega gradiva v izposojevališču, stopnjo zadovoljstva uporabnikov glede izposoje in podaljševanja knjižnega gradiva. Prav tako so želeli ugotoviti potrebe uporabnikov po tujejezičnem gradivu. Knjižnica v Šenčurju je sicer odprta pet dni v tednu po pet ur, njena zbirka pa trenutno obsega 19.317 enot gradiva, od tega 981 neknjižnega gradiva in 229 knjig v tujem jeziku. Občina Šenčur je naklonjena financiranju knjižnice in to se vidi tudi na večji nabavi gradiva v primerjavi z drugimi podružnicami.
Med anketiranimi je bilo skoraj devet desetin žensk, več kot polovica vseh anketirancev pa je zaposlenih. Na vprašanje, kako pogosto so dobili želeno gradivo, je 69 odstotkov uporabnikov odgovorilo z večinoma, nihče pa z nikoli. Največ anketiranih (63,4 odstotka) kdaj ni dobilo gradiva, ker je bilo izposojeno, 26,8 odstotka pa zato, ker knjižnica želenega gradiva nima. Na vprašanje, kakšna vrsta literature jih najbolj zanima, je 67,6 odstotka anketiranih obkrožilo leposlovje in prozo, najmanj pa se jih je odločilo za poezijo. Precej zanimanja je tudi za knjige o športu in zdravju ter za priročnike in učbenike, ki so povezani z izobraževanjem in poklicem.
Popolnoma zadovoljnih s pogoji izposoje je 85,9 odstotka anketiranih, 62 odstotkov jih je popolnoma zadovoljnih z dosedanjim načinom podaljševanja, 36,6 odstotka pa jih meni, da bi se morale knjige podaljševati večkrat. 60,6 odstotka uporabnikov je zadovoljnih s tujejezično literaturo, 18,4 odstotka anketiranih pa bi želelo več strokovnega in leposlovnega gradiva.