Spreminjanje zakonodaje zavira razvoj občine
Simon Zore, član občinskega sveta (SMS)
Ali se lahko na kratko predstavite (datum in kraj rojstva, stan, število otrok, izobrazba, zaposlitev …)?
»Rodil sem se 26. marca 1969 v Kranju. Od prvega leta živim v Radovljici. Sem poročen in oče dveh otrok. Hčerka je bila prejšnji teden stara trinajst let, sin pa je ravno danes dopolnil pet let. Po izobrazbi sem univerzitetni diplomirani inženir strojništva. Na svoji dosedanji poklicni poti sem na Komunali Radovljica vodil projekt plinifikacije Radovljice, Lesc in Begunj in na Občini Bled oddelek za gospodarske javne službe, v obdobju 1999-2005 sem bil direktor Študentske organizacije Univerze v Ljubljani, trenutno pa kot samostojni podjetnik delujem na področju nepremičnin.«
Kaj bi v občini pohvalili ali izpostavili kot dobro, pozitivno, in kaj pokritizirali?
»Občina je urejena, prijetna za bivanje in se pospešeno razvija. Tu gre zahvala predvsem občinski upravi, ki je ena najučinkovitejših v državi. Kot kritiko bi izpostavil slabe možnosti za osamosvajanje mladih. Ni štipendij, premalo je delovnih mest, premalo stanovanj po ugodni ceni pa tudi možnosti za zabavo ni veliko. Turistični potencial je še slabo izkoriščen. Imamo izredno lego ter veliko kulturnih znamenitosti in možnosti za oddih, a tega ne znamo dovolj izkoristiti. Občina potrebuje mnogo več prenočitvenih zmogljivosti.«
Kaj je po vašem mnenju trenutno največji problem v občini in kako bi ga rešili?
»Funkcije občine se začnejo pri urejanju prostora. Naša občina je med prvimi v Sloveniji pristopila k sprejemanju nove prostorske občinske ureditve, a zaradi nenehnega spreminjanja zakonodaje in togosti državnih organov še nismo uspeli sprejeti nove strategije prostorskega razvoja in prostorskega reda. Vse to upočasnjuje oz. zavira razvoj občine.«
Kaj si želite izboljšati, urediti, rešiti v domačem mestu (ulici)?
»Rad bi, da bi čim prej zgradili novo mestno središče v kareju “H“ s petimi sodobnimi objekti, knjižnico, mestnim trgom in 340 podzemnimi parkirnimi mesti, kar bo mestu dalo nov, sodoben pridih.«
V občini vodite odbor za urejanje prostora in varstvo okolja. Imajo občani in tudi investitorji dovolj možnosti za zidavo stanovanjskih in poslovnih stavb?
»Trenutno je veljavnih kar nekaj zazidalnih načrtov, ki še niso uresničeni in omogočajo gradnjo stanovanjskih in poslovnih stavb. Za izpolnitev cilja, da bi leta 2013 postali občina z najvišjo kvaliteto življenja v Sloveniji, pa bo treba čim prej sprejeti novo prostorsko ureditev. S pritegnitvijo investitorjev predvsem v javno zasebna partnerstva imamo vse možnosti, da ta cilj tudi dosežemo.«
Kako preživljate prosti čas?
»Čim več prostega časa namenjam družini, zelo rad pa kolesarim, igram košarko ... Zadnje leto veliko časa porabim tudi pri gradnji hiše.«