V Naklem pokopali pobite pod Storžičem
O prikritem grobišču ob poti med Lovrencem in Poljano, v katerem so novembra lani našli ostanke štirih žrtev, je prva pisala oktobra leta 2004 Marjeta Smolnikar v Gorenjskem glasu.
Avgusta leta 1944 so partizani zaradi domnevnega sodelovanja z okupatorjem pod Storžičem ubili Petra Praprotnika s Police pri Naklem ter Jerneja Kisovca, Petra Stegnarja, Janeza Uraniča, Franca Kuharja in Toneta Rehbergerja iz Strahinja. Za uboj so svojci zvedeli že med vojno, za grob pa mnogo kasneje. Svojci so ob petih obletnicah umora od leta 1994 naprej skušali v Gorenjskem glasu objaviti osmrtnice s prošnjo, naj tisti, ki vedo, povedo, kje so ubiti pokopani. Leta 1990 so svojci izvedeli za kraj groba, o žrtvah pa je 29. oktobra leta 2004 v Gorenjskem glasu prvič javno predstavila Marjeta Smolnikar. Novembra lani so v grobišču našli posmrtne ostanke Jerneja Kisovca, Janeza Uraniča, Franca Kuharja in Toneta Rehbergerja, grobov Petra Praprotnika in Petra Stegnarja pa še niso našli.
V soboto popoldne je bila v župnijski cerkvi v Naklem maša, po njej pa so v grob zamolčanih žrtev druge svetovne vojne in revolucije na pokopališču v Naklem položili posmrtne ostanke Kisovca, Uraniča, Kuharja in Rehbergerja. S tem je bilo storjeno pomembno spravno in civilizacijsko dejanje. Pokojni so dobili pravico do imena, do civilizacijskega pogreba in groba na domačem pokopališču.