Za kulturni praznik nismo bili doma
Ob slovenskem kulturnem prazniku je bilo v radovljiški občini več prireditev.
Radovljica – Na predvečer slovenskega kulturnega praznika je baročna dvorana radovljiške Graščine gostila Slovenski sekstet klarinetov. Poslušalci so prisluhnili zanimivi in redki kombinaciji šestih klarinetov pod umetniškim vodstvom Jožeta Kotarja, profesorja z ljubljanske akademije za glasbo. Dvorana je bila polna in občinstvo navdušeno. Prijeten kulturni dogodek so omogočili Glasbena šola Radovljica, javni sklad za kulturne dejavnosti in občina.
Muzeji radovljiške občine so na praznični dan na široko odprli vrata in brezplačno ponudili strokovno vodene oglede. Čebelarski muzej, Linhartovo sobo in Šivčevo hišo si je ogledalo 38 obiskovalcev, od tega več kot polovica tujcev. Na obisk je vplivalo tudi vreme, ki je bilo ta dan bolj naklonjeno pohodom in prireditvam na prostem. Kustodinja Ida Gnilšak je ob tej priložnosti opozorila tudi na potujočo razstavo o panjskih končnicah, ki so jo dan prej odprli v centru Bruslja.
Na že šesti pohod od Radovljice do Vrbe, ki sta ga pripravili območni združenji veteranov vojne za Slovenijo in slovenskih častnikov, se je letos odpravilo kar 380 pohodnikov. »Prijetno sem presenečen nad tako številnim odzivom, pohodnikov je vsako leto več,« je dejal Janez Koselj, predsednik Območnega združenja veteranov vojne za Slovenijo Zgornja Gorenjska. »Poslanstvo našega združenja je tudi kultura in prav zato se vsako leto odpravimo na pot spomina in prijateljstva. Na Bledu se ustavimo ob Prešernovem spomeniku, kjer želimo s skromno proslavo ohraniti spomin na velike Slovence.« Kulturni program so oblikovali veteranski pevski zbor in recitatorji blejske osnovne šole, prisotne pa je nagovoril tudi blejski župan Janez Fajfar.