Železniško postajo Medvode bi bilo treba obnoviti. Večja vzdrževalna dela letos niso predvidena.

Bo vlak ustavil tudi na Ladji?

Slovenske železnice so predlagale izgradnjo novega postajališča na Ladji pri Medvodah. Obnoviti bi bilo potrebno tudi zgradbo železniške postaje Medvode.

Medvode, Ljubljana - Decembra so Slovenske železnice znova postale upravljavec javne železniške infrastrukture z možnostjo dajanja pobud v zvezi z železniško infrastrukturo in predlagali so izgradnjo novih postajališč, tudi treh na progi Ljubljana–Kranj. Predvidena je gradnja postajališč Ljubljana Šiška, Ladja pri Medvodah in Kranj Orehek.

Projekt izgradnje postajališč je sicer v pripravljalni fazi in roki za izgradnjo še niso določeni. »Letos bodo potekali dogovori z občinami, priprava načrtov in pridobitev potrebne dokumentacije. Če bodo dogovori uspešni, bi se gradnja postajališč lahko predvidoma začela prihodnje leto,« je povedal Marko Tancar, vodja Službeza organizacijsko komuniciranje pri Slovenskih železnicah. Kot še pojasnjujejo v Slovenskih železnicah, več kot 20 tisoč potnikov vsak dan vstopi oziroma izstopi na železniški postaji Ljubljana, med katerimi prevladujejo potniki iz Posavja, z Gorenjskega in s Štajerskega. Število potnikov z Gorenjskega se je povečalo kar za četrtino.

So pa Slovenske železnice lani v akciji Turistične zveze Medvode Moja dežela lepa in gostoljubna dobile pelinov cvet za železniško postajo Medvode kot za objekt, ki kazi podobo občine. Tancar pravi: »Res je, da bi bilo postajno zgradbo treba v celoti obnoviti. Za letos večja vzdrževalna dela niso predvidena. Najbolj nujna je zamenjava stavbnega pohištva in obnova strehe, kar je predvideno za leto 2009.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Radovljica / ponedeljek, 15. oktober 2012 / 07:00

Veselje ob odprtju waldorfske šole

V Radovljici so pripravili uradno odprtje prve waldorfske šole na Gorenjskem, ki jo zaenkrat obiskuje enajst prvošolčkov.

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

Nekaj najlepšega o Sloveniji

Najboljše fotografije Bogdana Kladnika in najlepše pesmi Shirlie Roden, posvečene Sloveniji, združene v knjigi in zgoščenki z naslovom Preprosto Slovenija - Simply Slovenia.

Zanimivosti / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

Anketa: Raje zvezdnik kot politik

Jutri je še zadnji dan za pustne norčije, še zadnja priložnost, da se našemimo in spremenimo svojo identiteto. V katerega politika ali drugega znanega Slovenca bi vi se preoblekli na pustni dan?

Gospodarstvo / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

IBI le za prekupčevanje

Vse kaže, da nima nihče več resnih namenov z IBI-jem, nekdanjim ponosom kranjske tekstilne industrije. Tkanina Celje ga je nekaj tednov po odkupu prodala.

Kranj / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

Odslej tudi inženirji informatike

V Tehniškem šolskem centru (TŠC) Kranj bodo v prihodnjem študijskem letu začeli izvajati še višješolski strokovni program informatika.

Gorenja vas-Poljane / ponedeljek, 4. februar 2008 / 07:00

V Vršajnu že gradijo

Lani je Občina Gorenja vas-Poljane v sodelovanju z lastniki zemljišč začela graditi komunalno infrastrukturo v novem naselju Vršajn, kjer bo prostora za 17 družinskih hiš.