Gorazd Fertin, član servisne ekipe, Lea Einfalt, Anja in Nina Žavbi Kunaver ter Janez Lampič v dolini Fiemme

Tekači uspešni na Topolinu

Na neuradnem svetovnem prvenstvu v smučarskem teku za mlade kategorije v dolini Fiemme v Italiji so člani ŠD ŠRC Preska Medvode osvojili tri medalje in bili v ekipni konkurenci med skoraj stotimi klubi sedmi. Med mlajšimi mladinci pa v letošnji sezoni blesti Rok Tršan iz Valburge, član Valkarton Logatca.

Medvode – Januarja je v dolini Fiemme potekal Pokal Topolino, neuradno svetovno prvenstvo v teku na smučeh za mlade kategorije. Med skoraj sto tekači iz Slovenije jih je bilo tudi sedem iz ŠD ŠRC Preska. V dveh dneh je na tekmovanju nastopilo več kot 1100 tekačev.

V medvoškem klubu so se razveselili treh medalj, treh bronastih. Tretje mesto so osvojili Janez Lampič, Nina Žavbi Kunaver in Anamarija Lampič. Dobro pa so v svojih kategorijah nastopili tudi Lea Einfalt, ki je bila 6., Tjaša Trampuš (11.), Saša Žavbi Kunaver (18.) in Anja Žavbi Kunaver (22.). Drugi na Topolinu je bil še en Medvoščan, Rok Tršan iz Valburge (TSK Valkarton Logatec), ki je v zadnjem času v kategoriji mlajših mladincev najboljši Slovenec. To potrjujejo tudi rezultati z državnega prvenstva na Rogli, ki je bilo januarja. Dva naslova državnega prvaka, v zasledovalni preizkušnji s skoraj dvema minutama prednosti. »To so uvrstitve, ki mi v tej sezoni največ pomenijo. Veliko sem pridobil na moči in v tem je treba iskati razlog za napredek. Treniram vsak dan po dve uri, največ na Pokljuki in na Rogli,« je povedal 15-letnik, ki je v letošnji zimi boljši v prosti tehniki in trenutno vodi v točkovanju slovenskega pokala v kategoriji mlajših mladincev. »Moj cilj je skupna zmaga v pokalu ter čimboljša uvrstitev na OPA igrah v začetku marca v Franciji. Tam želim priti vsaj v deseterico,« razmišlja dijak Gimnazije Šentvid, ki je s potekom sezone zelo zadovoljen.

Pokal Cockta preselili na Pokljuko

V Športno-rekreacijskem centru v Preski bi morala biti 6. januarja tekma za pokal Cockta, vendar so jo zaradi slabe zime morali prestaviti na Pokljuko. »Nastopilo je 160 tekmovalcev. Od tehničnega delegata smo za organizacijo prejeli najvišjo oceno,« je povedal Aleš Galof, predsednik ŠD ŠRC Preska, ter dodal, da so manjkali le še boljši rezultati članov društva, ki so prav na »domači« tekmi ostali brez medalje. Je pa znova med mlajšimi mladinci zmagal Rok Tršan, med starejšimi mladinci Amel Ščuk, med juniorji pa Dino Ščuk. Brata Ščuk, doma iz Preske, nastopata za TSK Merkur Kranj.

Za 15. marec je v koledarju tekem v Preski predvidena tekma za kontinentalni pokal in skoraj neverjetno je pričakovati, da bo takrat po nižinah dovolj snega. »Dogovarjamo se za prestavitev na Pokljuko, kljub temu pa smo še vedno optimisti, da bo morda sneg zapadel takrat, če ga sedaj ni. Na Pokljuki bo treba progo še homologizirati, zaradi zaključka svetovnega pokala v skokih v Planici pa tekmovanja tam tako kot je bilo to lani ne moremo izpeljati,« je pojasnil Galof. Na Pokljuki ŠD ŠRC Preska organizira tudi tečaje teka na smučeh, za katere je veliko zanimanja.

GG Plus / petek, 6. julij 2007 / 07:00

Sedmica: Politiki v naročju Cerkve

Pred odhodom volivcev na plebiscit o samostojni in neodvisni slovenski državi je takratna politična elita potrebovala osebo, ki ji zaupajo vsi Slovenci, ne glede na politično pripadnost ali preprič...

Avtomobilizem / četrtek, 17. julij 2008 / 07:00