Dijake na posvetih poskušajo navdušiti za študije, ki zagotavljajo poklic.

Prihodnost jih (še) ne zanima

V športni dvorani na Zlatem polju je visokošolsko ministrstvo pripravilo posvet za dijake zaključnih letnikov.

Kranj - »Vidim, da je vzdušje precej navijaško. Upam, da bomo zmagali na koncu,« je na začetku posveta optimistično ugotavljal državni sekretar z ministrstva za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo Dušan Lesjak, ko so dijaki predstavitev vsakega od predavateljev pospremili s ploskanjem in glasnim vzklikanjem. A se je slika že po nekaj minutah povsem spremenila, ko so začeli iz dvorane odhajati prvi dijaki, potem pa so bile škrbine praznih stolov iz minute v minuto večje.

S posveti po slovenskih regijah si ministrstvo že tretje leto zapored prizadeva mlade spodbuditi, da bi vpisali tiste študijske programe, ki jim dajejo več možnosti zaposlitve in po katerih je v Sloveniji in Evropi na trgu delovne sile povpraševanje. Razpis za vpis v dodiplomske študijske programe letos ponuja 282 študijskih programov. »Informacij je veliko, zato je še toliko bolj pomembno, da ugotovite, kaj vam najbolj ustreza pri izbiri študija,« je opozoril Dušan Lesjak. Prihodnost pa očitno za zdaj skrbi le redke. Ti so lahko potem med drugim izvedeli tudi, da med najbolj iskane poklice pri nas sodijo poklici s področja strojništva, računalništva in informatike, gradbeništva, elektrotehnike in medicine.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Škofja Loka / sreda, 28. april 2021 / 23:29

Glasovali bodo v projektu #Naša Loka

V sredo in nedeljo, 5. in 9. maja, bo potekalo glasovanje v projektu #Naša Loka, kar uresničuje participativni proračun.

Objavljeno na isti dan


Kranj / sreda, 4. april 2007 / 07:00

Prvič Grumova nagrajenka

Nagrado Slavka Gruma je prejela igralka in dramatičarka Dragica Potočnjak, najboljša predstava po izboru občinstva in žirije je komorna opera Mnemosyne v produkciji Gledališča Glej.

Splošno / sreda, 4. april 2007 / 07:00

Pokal Vitranc: konec dober, vse dobro

Kljub mili zimi je organizatorjem uspelo izpeljati dve vrhunski tekmi. Bogat tudi spremljevalni program s Tekmo legend in Eksplozijo zabave.

Splošno / sreda, 4. april 2007 / 07:00

Praznik pod Poncami

V Planici znova na tisoče ljudi. Stojnice dobro obiskane. Komunalni delavci poskrbeli za parkirišča. Spremljajoča prireditev Špas na vas` v Kranjski Gori

Splošno / sreda, 4. april 2007 / 07:00

Učenci med babicami in dedki

V okviru projekta Mladi razveseljujemo starejše so kranjskogorski in mojstranski učenci začeli obiskovati oskrbovance Doma dr. Franceta Berglja na Jesenicah.

Splošno / sreda, 4. april 2007 / 07:00

Spretne roke žena in deklet

Pridne žene in dekleta so v Podkorenu in Ratečah na ogled postavile čudovita ročna dela.