Nočejo postati Neapelj
Ker jih skrbi, da čez nekaj let sami ne bodo imeli kam odlagati odpadkov, bi kranjske odpadke na Mali Mežakli sprejemali le še do 31. marca.
Kranjska Gora – Potem ko sta Občina Jesenice in Občina Žirovnica že decembra sprejeli sklep, da bodo na deponiji Mala Mežakla tudi letos sprejemali odpadke iz Kranja in okoliških občin, so se v tretji solastnici deponije – občini Kranjska Gora temu uprli. Po predlogu, ki ga bodo prihodnji teden obravnavali kranjskogorski občinski svetniki, naj bi odpadke iz teh občin na Mali Mežakli sprejemali le še do 31. marca. Tak sklep so pred dnevi sprejeli člani občinskega odbora za komunalo. Menili so, da je sicer treba pomagati sosednjim občinam, vendar pa je treba upoštevati tudi dejstvo, da je deponija Tenetiše prejela začasno dovoljenje za odlaganje. Tako je odpadke možno odlagati na tej deponiji in občine za smeti lahko poskrbijo same. Glede nasprotovanja okoliških prebivalcev deponiji so člani odbora menili, da »petdeset prebivalcev območja Tenetiš ne more odločati v imenu prebivalcev celotne Zgornje Gorenjske«. V ozadju takšnega sklepa je skrb večine Kranjskogorcev, da bi se v primeru prehitre zapolnitve Male Mežakle lahko zgodilo, da čez nekaj let sami ne bodo imeli kam odlagati smeti in se bodo znašli v enakem položaju kot pred kratkim italijanski Neapelj. Z dovozom kranjskih odpadkov bi se namreč, kot so navedli, predvidena doba obratovanja Male Mežakle zmanjšala s petnajst na osem let.
Na tako stališče Kranjskogorcev pa se je ostro odzval Tomaž Tom Mencinger, župan Občine Jesenice, v kateri je deponija Mala Mežakla. Mencinger je prepričan, da je prostora na deponiji dovolj, obenem pa bi jim sprejemanje odpadkov iz sosednjih občin dalo več možnosti, da jim država podaljša dovoljenje za odlaganje tudi po juliju 2009. Mencinger stališča Kranjske Gore ne bo upošteval, saj imajo Jesenice skupaj z Žirovnico 80-odstotno lastništvo nad deponijo. »Deponija je na našem dvorišču in če Kranjskogorci mislijo zaostrovati zadevo, jo bomo zaostrili tudi mi!« je dejal in dodal, da 'rampo' na deponijo za kranjskogorske smeti v skrajnem primeru lahko tudi zaprejo.