David Primožič se je moral zadovoljiti s 6. mestom. (Foto: Tina Dokl)

Primožiču ni uspelo na stopničke

David Primožič se je na tekmi v veleslalomu svetovnega pokala v telemark smučanju na Kobli uvrstil na 6. mesto. Zmagala sta Norvežan Borge Sovik in Švicarka Amelie Reymond.

Bohinjska Bistrica – Bohinj, smučišče na Kobli, je v sredo in včeraj gostil svetovni pokal v telemark smučanju. Organizatorji so se trudili po najboljših močeh, da bi izvedli dve tekmi v veleslalomu, na koncu pa so v dveh dneh izpeljali le eno, prvi tek v sredo, drugega pa potem včeraj. Zagodel jim jo je namreč dež.

Pri moških je zmagal Norvežan Borge Sovik. »Glede na vremenske razmere, je bila proga dobro pripravljena, proti dežju pa seveda ne moremo nič. Sem zelo zadovoljen,« je povedal 25-letni Norvežan, trenutno verjetno najboljši telemark smučar v svetovnem pokalu. In kje vidi razloge za to? »Kombinacija treninga v zadnjih letih in tudi talenta. V prvi vrsti sem telemark smučar, potem študent, kolikor mi čas dopušča, se posvečam še plezanju, kolesarim in igram nogomet.« Drugo mesto je osvojil njegov kolega iz reprezentance Daniel Hans, tretji pa je bil Šved Mattias Wagenius. Najboljši Slovenec David Primožič iz Loma je bil na koncu šesti, potem ko je bil po prvem teku četrti, v cilj pa prišel z bolečinami v hrbtu: »Na vrhu je tako lilo in sem se malo premalo ogrel, poleg tega imam s hrbtom že nekaj časa težave. Sploh ne vem, kako mi je uspelo priti v cilj. Sicer pa so bohinjski organizatorji progo dobro pripravili, sploh glede na vremenske razmere. Teren na Kobli mi ne ustreza, je preveč položen. Upam, da drugi tek jutri bo. Četrti ne mislim ostati,« je bil po prvem teku odločen Primožič, nato pa mu včeraj preboj na stopničke ni uspel in končal je na 6. mestu. Njegov mlajši brat Sergej je bil kot drugi najboljši Slovenec 14.

Pri ženskah je zmagala Švicarka Amelie Reymond: »Proga je bila trda, tako da to ni bil problem. Zaradi dežja je bila le malo slabša vidljivost. Glede na vremenske razmere je bila odločitev, da je bil v sredo le en tek, prava.« Za Švicarko sta se uvrstili Norvežanki. Druga je bila Katinka Knudsen, tretja pa Anne Marit Enger.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / ponedeljek, 24. junij 2013 / 10:35

Če bi imela počitnice ...

Če bi imela počitnice in bi bila otrok, bi najprej zavpila en velik »hura«. Mogoče bi to naredila že v šoli, skupaj z učiteljico, ki bi dovolila ta krasen vzklik ob koncu pouka. Torbo bi s...

Objavljeno na isti dan


Splošno / ponedeljek, 10. december 2007 / 07:00

Znani band brez imena

Minuli četrtek se je v gostišču Arvaj na Primskovem prvič s celovečernim programom javnosti predstavil band …, ha band, ki v pol leta, kolikor obstaja, enostavno še ni našel pravega časa, da bi s...

Splošno / ponedeljek, 10. december 2007 / 07:00

Prešeren gosti Finžgarja

V Prešernovi hiši je na ogled razstava o življenju in delu pisatelja Frana Saleškega Finžgarja (1871-1962).

Gospodarstvo / ponedeljek, 10. december 2007 / 07:00

Nova javna razpisa

Ministrstvo za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano je v petek v okviru ukrepov Programa razvoja podeželja za obdobje 2007-2013 objavilo nova javna razpisa.

Kronika / ponedeljek, 10. december 2007 / 07:00

Anketa: Več policistov na cesti

Za nami je tretjina decembra, ki je k sreči vsaj na cestah minila precej mirno. A izkušnje kažejo, da se veseli december zaradi alkohola velikokrat prelevi v črni mesec. Kako bi vi preprečili vinjenim...

Zanimivosti / ponedeljek, 10. december 2007 / 07:00

Župan je poletel 199 metrov

V Ratečah se obiskovalci odslej lahko preskusijo v računalniški simulaciji planiških poletov.