Bohinjci želijo vplivati na zakon
Z današnjim prispevkom se vračamo v občino Bohinj, ki smo jo v kratki raziskavi lani že obravnavali.
Bohinj - Pomemben del občine Bohinj je tudi Triglavski narodni park, ki obsega osrednji del Julijskih Alp in je bil razglašen leta 1981 na podlagi še danes veljavnega Zakona o Triglavskem narodnem parku. Ker je obstoječi zakon po mnenju nekaterih zastarel, je bila v letu 2006 oblikovana komisija, ki naj bi pripravila novi zakon. Nas je zanimalo, kaj občani Bohinja pričakujejo od nastajajočega zakona. Odzivi so bili zelo različni. Slaba tretjina sodelujočih predvsem od oblikovalcev zakona pričakuje, da bodo v njem upoštevane vse pripombe prebivalcev parka, po drugi strani pa kar 29 odstotkov vprašanih meni, da velikih sprememb novi zakon ne bo prinesel. Petina sodelujočih nam je povedala, da zakona še dolgo ne bodo sprejeli, 11 odstotkov jih meni, da bo ta omogočil razvoj turizma v Bohinju in osem odstotkov sodelujočih o tem nima mnenja.
V mnogih krajih po Sloveniji lahko vidimo, da prebivalci z odporom in bojaznijo sprejemajo prodajo nepremičnin tujcem. Tudi v Bohinju število tujih lastnikov nepremičnin, počitniških objektov in stanovanj narašča in nas je zanimalo, kakšno je mnenje občanov o tem problemu. Kar dobre štiri petine sodelujočih (81 odstotkov) so nam povedale, da je to za Bohinj slabo, in le 14 odstotkov je takšnih, ki menijo, da bo to Bohinju prineslo napredek in razvoj.
V raziskavi je sodelovalo dobrih 50 odstotkov vseh poklicanih, za kar se iskreno zahvaljujemo in našim nagrajencem želimo prijetno branje. Za vse, ki bi želeli postati naši naročniki, smo tudi letos pripravili ugodne naročniške pogoje. Za več informacij lahko pokličete Klicni center slepih na telefon 517-00-00.