Želijo večji vrtec

Železniki - Na zadnji seji občinskega sveta v Železnikih je svetnik Peter Prezelj v imenu občinskega odbora SDS dal pobudo za ureditev dodatnih kapacitet vrtca. Poudaril je, da v občini že nekaj let katastrofalno primanjkuje prostora v vrtcih, letos pa je po njegovih podatkih na listi več kot petdeset čakajočih otrok. Prezelj je dodal, da stanje ni spodbudno za napredek rodnosti in da se bodo starši, ki imajo oziroma bodo imeli težave z varstvom otroka, zdaj težje odločali za naslednjega. Župan Mihael Prevc je zatrdil, da je bilo v preteklih letih varstvo otrok v vrtcih dobro urejeno: »Problem se je pojavil zdaj, ni pa tako hud, kot ga prikazujete. Kolikor mi je znano, je na čakalni listi v vrtcu v Železnikih in Selcih okoli dvajset otrok. Zavedam pa se, da bo treba v prihodnjih letih zagotoviti dodatne prostore.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Pisma bralcev / petek, 28. junij 2024 / 18:31

Stavka na upravnih enotah

Vsaka stavka je povsem legitimna pravica vseh zaposlenih in osebno zagotovo podpiram vsak boj delavcev za pripadajoče pravice ob vsem spoštovanju potreb državljanov in še posebno potreb vs...

Objavljeno na isti dan


Kranjska Gora / / 15:28

Za igrišče pridobivajo papirje

Občina Kranjska Gora je poleti v last dobila zemljišča, na katerih bo v javno-zasebnem partnerstvu razširila igrišče za golf. Trenutno urejajo dokumentacijo, o datumih gradnje še ne govorijo.

Gospodarstvo / / 15:28

Huda kriza v prireji mleka

Minister Dejan Židan na sejmu v Komendi: »Jaz sem prvi, ki razumem kmete, zakaj pripravljajo protestne shode. Kriza je huda zlasti v prireji mleka.«

Naklo / / 15:18

Trinajst vasi v eno občino

»Mlada je občina, a več stoletij so stari njeni kraji,« je voditeljica Nataša Kne nagovorila zbrane ob praznovanju dvajsetletnice Občine Naklo.

Razvedrilo / / 15:17

Miss Universe Slovenije 2015 je postala Konjičanka

Tokrat se je izbor za miss universe Slovenije 2015 za gorenjske predstavnice zaključil brez višjih uvrstitev, najlepša pa je postala devetnajstletna Ana Haložan iz Slovenskih Konjic.

Cerklje na Gorenjskem / / 14:49

Najlepša vas letos Šmartno

V Cerkljah so že šestič podelili priznanja najlepše urejenim vasem, ulicam in objektom.