Januar v znamenju plesa in igre
Vsi plesa željni se bodo lahko zasukali na tečaju družabnih plesov, obeta pa se tudi seminar gledališke in filmske igre.
Januarja bodo plesno sekcijo znova zasrbele pete: v okviru resorja za izobraževanje se bodo vsi plesa željni lahko zasukali na tečaju družabnih plesov. Tečajniki se bodo izobrazili o plesih, ki kraljujejo na zabavah in drugih družabnih priložnostih: brez zadrege bodo na poroki, obletnici ali rojstnodnevnem praznovanju znali zavrteti soplesalko (ali pa tudi soplesalca) in se izkazati v fokstrotu, rumbi, cha cha cha, angleškem valčku in tudi drugih plesih. Skozi osnove družabnih plesov, ki so kombinacija latinskoameriških in standardnih plesov, bo plesne pare vodila Andreja Rant. Tečaj je namenjen začetnikom in se bo izvajal ob prijavi najmanj petih plesnih parov, omejen pa na največ deset plesnih parov oziroma dvajset plesalcev. K obvezni opremi Rantova predpisuje udobno obutev, soplesalca ali soplesalko, veselje do plesa in predvsem veliko dobre volje. Dodatne informacije o tem, kdaj se bo tečaj začel in kje bo potekal, bo kmalu znano na www.ksk.si.
Prav tako bo januarja z delom začel še en projekt: seminar gledališke in filmske igre, ki bo ponudil tudi osnove gledališke režije, namenjen pa bo tako začetnikom kot tistim, ki že imajo izkušnje z igranjem, predvsem pa bo koristil vsem, ki nameravajo opravljati sprejemne izpite na Akademiji za gledališče, radio film in televizijo. 50-urni seminar bo potekal pet mesecev, vse do junija, tedensko bo zaobjemal dve uri seminarja, predviden termin izvajanja so srede od pol sedme do pol devete zvečer. Udeležencem seminarja bosta v svet igralskega ustvarjanja pomagala stopicati akademska igralka Vanja Slapar ter akademski igralec in režiser Viktor Ljubutin, ki sta oba diplomirala na Ruski akademiji za dramsko umetnost v Moskvi. Seminar se bo opiral na igralski sistem, na katerem temelji večina sodobnih igralskih šol in na katerega se pri kreaciji vlog in predstav opira večina sodobnih mojstrov gledališča in filma. S pomočjo vaj in igralskih tehnik bodo udeleženci spoznavali razliko med gledališčem »prikazovanja« in gledališčem »doživljanja«, se poskušali znebiti klišejev, priti v ustvarjalno stanje, se naučili, kako se vživeti v vlogo, kako se »preobraziti« v odrski lik, kako vzpostaviti stik s partnerjem ter spoznali razlike med gledališko in filmsko igro. Mesečno bo cena tečaja znašala 19 evrov za KŠK-jeve člane in 25 evrov za nečlane. Za oba tečaja se lahko prijavite na Info točki na Glavnem trgu 21 v Kranju.