Zlo ima usodo
Nov film iz serije grozljivk Noč čarovnic obravnava enega najbolj zloveščih zločincev, Michaelu Myersu.
Rob Zombie, uspešni glasbenik in režiser grozljivk Satanov klan (The Devil's Rejects) in Hiše tisočerih trupel (House of 1000 Corpses), se tokrat kot scenarist in režiser preizkuša v kultni grozljivki Noč čarovnic in sicer skoraj trideset let po istoimenski klasiki Johna Carpenterja, ki je predstavila neusmiljen ubijalski stroj v človeški podobi, Michaela Myersa. Celovečerec ostaja zvest tematiki, da je zlo lahko prisotno tudi v najmanjših mestecih. Opisuje zgodnja leta mladega Michaela Myersa in dogodke pred krvavo nočjo čarovnic v mestecu Haddonfield v Illinoisu. Naslednja leta Michael preživi v psihiatrični ustanovi, kjer zanj skrbi strokovnjak za vedenje otrok, doktor Samuel Loomis. Sedemnajst let kasneje - ravno na noč čarovnic, Michael pobegne in se vrne v Haddonfield, da bi dokončal, kar je začel v otroštvu. Začne se zalezovanje dijakinje Laurie Strode in njenih prijateljic. Dr. Loomis, zdaj uspešen avtor knjige o Michaelu, za pomoč prosi lokalnega šerifa Bracketta. Michaela je treba ustaviti.
Legendarna Noč čarovnic režiserja Carpenterja, mojstra grozljivk, se je v kinematografih premierno zavrtela 25. oktobra leta 1978 in v blagajne prinesla več kot 55 milijonov dolarjev. To je bil začetek ene najbolj uspešnih, produktivnih in vplivnih serij grozljivk v filmski zgodovini. Do danes je bilo ustvarjenih osem celovečercev, Zombiejev najnovejši pa je pravi dokaz, da se serija še ni zaključila.
Zaključek LIFFe in ITAK filmfesta
V sredo, 21. novembra, so bili razglašeni zmagovalci letošnjega LIFFa. V kategoriji Perspektive je vodomca prejel film Okna v ponedeljek Ulricha Köhlerja. Letos je bila prvič podeljena tudi nagrada ITAK filmfesta, ki jo je družba Mobitel v sodelovanju z Ljubljanskim mednarodnim filmskim festivalom LIFFe podelila v kategoriji filmov, posnetih z mobilniki. Na natečaj je bilo prijavljenih 56 filmov, izmed katerih je bilo izbranih deset finalistov.S svojo zgodbo jo je najbolj prepričal film Postaja, nagrajenci Matevž Jerman, Matej Bandelj, Matevž Rener, Gregor Vuga in Amir Ahmetovič pa so prejeli ITAK skulpturo in vstopnico za brezplačen ogled vseh filmov na festivalu LIFFe 2008. Nagrado je v imenu vseh avtorjev prevzel Gregor Vuga.