Po novi avtocesti še ta mesec

Družba za avtoceste (Dars) bo predvidoma še v tem mesecu odprla za promet desno polovico 2,4 kilometra avtoceste od Podtabora do Peračice.

Radovljica – Kot so pojasnili v družbi DDC svetovanje in inženiring, ki za Dars opravlja inženirske storitve pri gradnji gorenjske avtoceste, bo promet potlej potekal v obe smeri le po novozgrajeni polovici avtoceste, medtem ko bodo obstoječo glavno cesto uporabljali v zimskih razmerah za odstavljanje vozil. Obnovo glavne ceste naj bi začeli spomladi prihodnje leto, sredi prihodnjega leta pa tudi dela v predoru in na viaduktih. Predor Ljubno naj bi razširili, poskrbeli za hidroizolacijo in ga ustrezno opremili. Pri viaduktih Lešnica in Peračica naj bi ohranili sedanje stebre in jih obnovili, pri viaduktu Ljubno naj bi jih zamenjali z novimi, na vseh pa bodo zgradili novo konstrukcijo za vozišče.

Gradnja deset kilometrov dolgega odseka od Peračice do Vrbe poteka časovno po načrtu, odsek naj bi odprli za promet novembra prihodnje leto, vsa dela pa bodo predvidoma končali spomladi 2009. Zapleti pri pridobivanju zemljišč in dovoljenj za zasuk steze na Letališču Lesce ne bodo vplivali na začetek uporabe avtoceste. Četudi radovljiški občini dotlej ne bo uspelo zasukati letališke steze, bo promet po novi avtocesti lahko potekal normalno, saj so po mnenju DDC-ja možne za letališče tudi druge, začasne rešitve (letenje pod posebnim režimom).

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kamnik / petek, 26. junij 2015 / 10:16

Festival pohodništva še do nedelje

Prvi festival pohodništva z okoli 50 različnimi dogodki odkriva delček skrivnosti Kamniško-Savinjskih Alp.

Objavljeno na isti dan


Rekreacija / sreda, 20. januar 2016 / 14:41

Prstometaši iz Senice

Sekcija za prstomet pri Športnem društvu Senica ima kar tri ekipe, skupaj štiriindvajset igralcev. Najstarejši je star 79 let. »To je odlična rekreacija in še boljše druženje. Imamo se lepo in skupaj...

Kranj / sreda, 20. januar 2016 / 14:31

O odnosih v muzeju še sindikat

O nastalih razmerah v Gorenjskem muzeju ob krivdni odpovedi delovnega razmerja Mariji Ogrin se je oglasil še SVIZ. V muzeju in mestni občini navedbe sindikata odločno zanikajo.

Kronika / sreda, 20. januar 2016 / 14:19

Poštnemu uslužbencu iztrgal paket

Drzni tat je z nekaj tisoč evri zbežal s kolesom.

Kranj / sreda, 20. januar 2016 / 14:15

V lekarni namestili robota

Lekarna v kranjski Qlandii je kot prva v Sloveniji opremljena z robotom in virtualnimi policami.

Jesenice / sreda, 20. januar 2016 / 14:13

Dva kandidata za direktorja

Na razpis za izbiro direktorja Gledališča Toneta Čufarja Jesenice sta se prijavila dosedanja direktorica Branka Smole in igralec Vid Klemenc.