Kahlova mojstrovina "Pred izlovom"
"Ko sem bil mlad, sem hotel študirat slikahstvo," je slovensko javnost pred nedavnim presenetil obrambni minister Kahlo Erjavec, v redakciji Velikega brata pa smo odkrili eno njegovih umetnin iz zadnjega obdobja. Naslov slike je "Pred izlovom"
Sliko, reprodukcijo si lahko ekskluzivno ogledate na tej strani, smo našli na Pokljuki v bližini počitniških kapacitet, s katerimi razpolaga Ministrstvo za obrambo. Podpisana je bila z inicialkami Č.B. in je bila zelo podobna znameniti sliki »Pred lovom«, slovenskega slikarja, realista Jurija Šubica. Z nekaj dodatki. Na zadnji strani je pisalo »Pred izlovom«. Le kdo je avtor? Mali brat, sposoben raziskovalni novinar, kot sem, sem našel pravi vir, enega od pokljuških gobarjev, ki se ponavadi veliko suka okrog kraja, kjer smo našli sliko. Oseba, zaradi zaščite vira ne bomo izdali imena, mi je povedala, da je poleti v naravnem ambientu pokljuških gozdov ustvarjal obrambni minister Kahlo Erjavec. Da sta tudi govorila o sliki.
Takole je povedal Kahlo: »Veš, dragi moj gobar, to je sicer stara slika enega naših najbolj znanih slikarjev Šubčevga Jurja. On je naslikal enega možakarja pred lovom, najbolj pomembno na sliki pa je, kako je slikar znal prikazati sončno svetlobo, ki pada v temen prostor. Ampak to v današnjem času nima nobenega pomena več, saj vam tako svetlo kot temno stran meseca z lahkoto pripravijo v Muzeju novejše zgodovine v Ljubljani. Zato sem se odločil, da te stare slike nekoliko aktualiziram, jih posodobim in približam današnjemu človeku. Človeku, ki nekaj da na obrambo svoje domovine. Kot vidite, sem dodal tegale prebivalca Emone, ki je sicer lovcu na sliki neviden, in je njegov angel varuh. On ga varuje, da se mu na lovu ne bi kaj zgodilo, ali da se bog ne daj puška ne bi sprožila.« Neverjetno vam je podoben, ga vpraša gobar, Kahlo pa nadaljuje: »Ne prekinjaj me, dragi gobar. Tale Emonec je podoben meni. Je pač tako, da imam najbolj angelsko faco. No, kot predsednik stranke v koaliciji spoštujem tudi koalicijsko pogodbo, zato sem v prostor obesil tudi fotografijo našega predsednika.«
Zakaj je Kahlo Erjavec sliko kasneje zavrgel, zaenkrat še ne vemo odgovora. Jo je v hitrici pozabil pospraviti, jo je zanalašč nastavil mladim tabornikom kot skriti zaklad? Ne vemo. Razvozlali pa smo inicialki Č.B. – pomenita namreč Čarli Brown – Karlo Erjavec. Sliko bodo vključili v zbirko Moderne galerije, strokovnjaki pa že razmišljajo, kako bodo poimenovali slog slikanja, pri katerem avtor aktualizira stare slike. Kahlizacija, kahlizem, big kahuna, kahl-art …